Lomnici Zoltán nem találgat

Már 14 ezren adták nevüket Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság (LB) korábbi elnöke kezdeményezéséhez az egyenlő emberi méltóság védelmére. A volt közjogi méltóság nem kíván foglalkozni azon vélekedéssel, hogy ő lenne a lehetséges „kompromisszumos” köztársaságielnök-jelölt.

Munkatársunktól
2010. 06. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdeményezésünk iránt nemzetközi érdeklődés is ébredt, amelynek célja az egyenlő emberi méltóság védelme – mondta tegnap Lomnici Zoltán, akit a közelmúltban az Emberi Méltóság Tanácsa elnevezésű új civil testület elnökévé választottak. Lomnici korábban Petra Pauval, a Bundestag alelnökével folytatott megbeszélgetést. A találkozót a német nagykövetség kezdeményezte.
Az LB volt elnöke felidézte, hogy tavaly ősszel felhívást tett közzé, miszerint a közszereplések alkalmával az egyenlő méltóság elve ne sérüljön, ne nyerjen teret sem a keresztényellenes, sem a rasszista, antiszemita, sem a magyarellenes retorika. Valamint hogy a totalitárius rendszerek mindegyikét ítélje el a közvélemény. A felhíváshoz csatlakozott minden parlamenti párt, majd a történelmi felekezetek, sok civil szervezet, valamint több mint 14 ezer magánszemély.
A tájékoztatón megkérdeztük Lomnici Zoltánt, igaz-e az a sajtóban több helyütt felbukkanó hír, miszerint neve mint lehetséges kompromisszumos köztársaságielnök-jelölt forog a két – államfőjelöltet állítani képes – parlamenti párt (Fidesz, MSZP) körében. A volt LB-elnök azt válaszolta, a jelölteket várhatóan június végén jelentik be a pártok, addig minden puszta találgatásnak minősül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.