Gyászszünettel kezdődött szombaton Dunaszerdahelyen a Magyar Koalíció Pártja (MKP) rendkívüli közgyűlése: a háromszáz küldött volt párttársukra, Basternák Lászlóra, az MKP komáromi járási szervezetének elnökére, a párt Nyitra megyei küldöttére emlékezett, akit egy nappal korábban, pénteken este kilenc órakor ógyallai családi háza előtt lőtt le egy ismeretlen gyilkos. A párt vezetői arra szólították fel a belügyminisztert és a rendőrséget, hogy gyorsan és szakszerűen vizsgálják ki a gyalázatos gyilkosság körülményeit és indítékait, arra azonban egyetlen nyilatkozó politikus sem utalt, hogy a szörnyű eset mögött politikai szándékok húzódnának.
A politikus halálának körülményeit a szlovák rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni hivatala vizsgálja. Daniel Lipsic belügyminiszter az MKP politikusaihoz hasonlóan szakszerű és gyors vizsgálatot sürgetett, egyúttal belső vizsgálatot indított a rendőrségnél, mert Basternák Lászlóra az idén egyszer már rálőttek, márciusban azonban a pisztolygolyó a családi ház bejárati ajtaján elakadt. Az MKP politikusa akkor rendőri védelmet kért, majd megszüntette azt. A belügyminiszter arra kíváncsi, hogy az azóta eltelt időszakban milyen vizsgálatokat végzett a rendőrség, és mit állapított meg. Szombaton szárnyra kapott a hír, hogy a rendőrség Somorján elfogta a tettest, állítólag egy szerb bérgyilkost, ám lapzártánkig ezt nem erősítette meg a rendőrség .
A közgyűlés küldötteire nagy hatással volt a tragikus esemény, ennek ellenére igen konstruktív és higgadt hangnemben értékelték a parlamenti választások kudarcát. Elfogadták az elnökség és Csáky Pál lemondását, de egyértelműen kinyilvánították: a párt folytatja tevékenységét, s nem módosít alapvető céljain sem, hiszen az a magyarok lakta régiók gazdasági fellendítésére, a szociális igazságosság megteremtésére és a kisebbségben élő magyarság önazonosságtudata megőrzése feltételeinek kialakítására irányul, és mindhárom szempontból sok a tennivaló Szlovákiában.
Ennek tudatában választott új, 15 tagú elnökséget a rendkívüli közgyűlés, Csáky Pált az elnöki poszton Berényi József, a második Dzurinda-kormány külügyi államtitkára váltotta, a párt országos tanácsának elnöke pedig Bárdos Gyula volt frakcióvezető lett. Az elnökségbe hét új, zömmel a fiatalabb nemzedéket képviselő politikus is bekerült.

Frontálisan ütközött két autó Szatmárban, egy ember meghalt