Közös nyilatkozatban áll ki a demokráciáért és a szólásszabadságért a Patrióták EP-képviselőcsoportja

Athénban – a demokrácia bölcsőjében tartotta kihelyezett frakcióülését a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoport, ahol kiemelkedően fontos témákról, többek között az illegális migrációról és a politikai aktivista csoportok (úgynevezett NGO-k) szerepéről folytattak megbeszéléseket. A frakcióülés zárásaként a Patrióták képviselői elfogadták a Patrióta Nyilatkozatot a szólásszabadság és a demokratikus értékek védelméről, melyben elkötelezetten kiállnak a tagállamok szuverenitásának védelme mellett, és elutasítják az álcivil, politikai aktivizmust folytató NGO-k támogatását.

2025. 05. 24. 11:58
Gál Kinga a Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportjának első alelnöke, a Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoportjának elnöke Fotó: Hans Lucas via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A Patrióta frakció követeli az NGO-k finanszírozásának teljes átláthatóságát. Nem engedhetjük meg, hogy az európai adófizetők pénzét politikai aktivistáknak adják, akik az emberek érdekei ellen cselekednek” – emelte ki Gál Kinga, a Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportjának első alelnöke, a Fidesz–KDNP EP-képviselőcsoportjának elnöke.

A Patrióták Európáért politikusai
A Patrióták Európáért politikusai (Fotó: AFP)

Ma a Patrióta frakció az egyetlen Brüsszelben, amely valódi átláthatóságot, valódi változást követel az európai intézmények túlkapásaival, rossz döntéseivel szemben. Egyre szervezettebbek, egyre erősebbek vagyunk. A jövő a Patriótáké!

– tette hozzá Gál Kinga.

Athéni Nyilatkozat a szólásszabadságról és a demokratikus értékekről
Mi, a Patrióták Európáért képviselőcsoport megerősítjük elkötelezettségünket a szólásszabadsághoz és az önrendelkezéshez való elidegeníthetetlen jog mellett. Athénban, a demokrácia és a filozófiai gondolkodás bölcsőjében – amely a nyugati civilizáció és a politikai gondolkodás alapkövét képezi – a nemzeti szuverenitás, a keresztény örökségünkben gyökerező kulturális identitás és a demokratikus szabadságjogok védelmezőiként állunk.

Alapvető demokratikus értékeink ma veszélyben vannak. Nemzeteinket és népeinket erőszakos központosítás, túlzott bürokrácia és az uniós intézmények részéről szupranacionális túlhatalom fenyegeti, amely cenzúrában és a legitim politikai véleménynyilvánítás elfojtásában ölt testet. Európa jövője azonban nem a további központosításban, hanem a szabadság és a hazafiság újjászületésében rejlik.

Kijelentjük, hogy a szólásszabadság a demokrácia éltető ereje, amelynek mentesnek kell maradnia az önkényes korlátozásoktól és ideológiai manipulációtól. Ragaszkodunk ahhoz, hogy a polgárok megőrizhessék jogukat meggyőződésük szabad kifejezésére, a cenzúrától, jogi megtorlástól vagy büntetéstől való félelem nélkül.

Felszólítunk a digitális jogok védelmére és szigorú átláthatósági normák betartatására annak érdekében, hogy az internet a szabad gondolatok tere maradjon, ne pedig az ideológiai uralom eszköze legyen.

Hisszük, hogy az Európai Uniónak a nemzeteink közötti együttműködés kereteként kell működnie, nem pedig egy elszámoltathatatlan entitásként, amely rákényszeríti szabályait a szabad nemzetekre. Egy igazi demokráciában a legitimáció kizárólag a néptől származik, amely a nemzeti kormányzatokon keresztül fejeződik ki.

Felszólítjuk az Európai Uniót és intézményeit, hogy tartsák tiszteletben a tagállamok nemzeti identitását és hatásköreit, és tartózkodjanak a tagállamok belügyeibe és választási folyamataiba való beavatkozástól.

Felszólítunk a béke, a biztonság, a jólét és a versenyképesség előmozdítására a kontinensünkön az ideológiavezérelt politikák követése helyett.

Elutasítjuk azokat a kísérleteket, amelyek célja az alapvető szabadságjogok és demokratikus normák korlátozása vagy átértelmezése, illetve az olyan értékek, mint a jogállamiság és a demokrácia politikai fegyverré való lealacsonyítása. A nemzeti alkotmányos hagyományokat és különbségeket tiszteletben kell tartani.

Megfogadjuk, hogy megvédjük örökségünket és identitásunkat. Az európai nemzetek joga és erkölcsi kötelessége, hogy a határaik védelmével megőrizzék kulturális örökségüket és egyedi identitásukat. Az illegális migráció és a nemzeti karakter kényszerű felhígítása a demokrácia elleni támadások. Elutasítjuk a nyitott határok politikáját, és megerősítjük minden nemzet jogát arra, hogy történelmével, hagyományaival és értékeivel összhangban határozza meg a saját jövőjét.

Ellenezzük azon nem kormányzati szervezetek (NGO-k) tevékenységét és finanszírozását, amelyek a civil társadalom álcája mögé bújva valójában politikai szereplőként működnek, politikai befolyásolásra törekednek és aláássák a nemzeti szuverenitást. Tevékenységük ideológiai propagandának minősül, amely veszélyt jelent az európai hagyományokra, a demokratikus pluralizmusra és a gondolati szabadságra.

Követeljük az NGO-k finanszírozásának teljes átláthatóságát, és megerősítjük, hogy kizárólag a nép által megválasztott képviselők rendelkeznek legitim felhatalmazással nemzeteink jövőjének alakítására.

Aláhúzzuk rendíthetetlen elkötelezettségünket egy olyan Európa iránt, amely büszke és független nemzetállamokra épül, amelyeket a kölcsönös tisztelet, a közös örökség és a szabadság iránti megingathatatlan elkötelezettség köt össze.

 

Borítókép: Gál Kinga a Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportjának első alelnöke, a Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoportjának elnöke (Fotó: Hans Lucas via AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.