Miközben újabb nemzetközi diplomáciai erőfeszítés van kibontakozóban a líbiai konfliktussal kapcsolatban, a harcok nem szünetelnek a tripoli kormány és a Bengházi központú lázadó erők között, valamint folytatódik a nyugati katonai intervenció is. David Cameron brit miniszterelnök engedélyezte, hogy immár ne csak vadászbombázókat, hanem Apache harci helikoptereket is bevessenek Moammer Kadhafi líbiai vezető csapatai ellen. A lépés a NATO katonai beavatkozásának jelentős eszkalációját jelzi, hiszen a helikopterek kis repülési magassága, az ellenséges célpontok megközelítése miatt nagyobb hatékonysággal támadhatják a kormányerők gyalogosait is városi környezetben, ugyanakkor sokkal sebezhetőbbek is a Líbiában nagy számban rendelkezésre álló kézi légvédelmi rakétákkal szemben. Az Apache-okat az HMS Ocean helikopterhordozó hajó fedélzetéről vetik be. A francia kormány a hét elején jelentette be, hogy a líbiai műveletekre felajánlja Tiger harci helikoptereit, amelyeket szintén egy hajó fedélzetén indítottak útnak az észak-afrikai partokhoz.
A NATO péntekre virradóan újabb légitámadást hajtott végre Tripoliban, és találat érte a Moammer el-Kadhafi líbiai vezető főhadiszállását és rezidenciáját magába foglaló erődöt is. A kormányerők tüzérsége nem sokkal korában hevesen lőtte a lázadók kezén lévő Miszrátát.
Dezertálás és kiutasítás. Al Hadi Hadeiba, Líbiának az EU-hoz és a Benelux államokhoz delegált nagykövete az unió tisztségviselőivel folytatott hosszas tárgyalások eredményeképpen megszakította a kapcsolatait a Kadhafi-rezsimmel és dezertált, már nem képviseli Tripolit. A lépést üdvözölte Catherine Ashton, az EU külpolitikai főképviselője. Közben nemkívánatos személynek minősítette és kiutasította a dán kormány a líbiai főkonzult, mert többször is nyilvánosan támogatásáról biztosította Moammer Kadhafi rezsimjét. (MN)
Magyar Péter-hazugságok: Hann Endre és a Medián legnevetségesebb trükközései