A magyar alkotmánnyal kapcsolatban két napon át két beterjesztést is megtárgyalt a szlovák parlament. Az egyiket az ellenzéki Szlovák Nemzeti Párt nyújtotta be, határozati javaslatában azt szorgalmazta, hogy a magyar Országgyűlés vonja vissza és dolgozza át az alaptörvényt, amely „nyíltan mondja fel és kérdőjelezi meg a trianoni és a párizsi békeszerződést”. A nemzetiek azt is javaslatukba fogalmazták, hogy Szlovákia vegye fel a kapcsolatokat Magyarország többi szomszédjával és „kezdeményezze egy szövetség létrehozását a magyar irredentizmus megfékezésére”, miközben a „közép-európai békét veszélyeztető magyar politikáról” a nemzetközi szervezeteket is tájékoztatnia kellett volna a szlovák kormánynak.
A kétnapos vita, amelyben szinte kizárólag ellenzéki képviselők vettek részt, a határozati javaslat szellemét hordozta, olyannyira, hogy a kormánykoalíciós szlovák képviselők közül többen is bevallottan azért nem vettek részt az ülésen, mert hangneme „kibírhatatlan” volt. A nagyobb ellenzéki párt, az Irány-Szociáldemokrácia még azzal is megvádolta a Radicová-kormányt, hogy „azért nem akadályozta meg az európai szerveknél” a magyar alaptörvény elfogadását, mert „kollaborál az Orbán-kormánnyal revizionista politikája megvalósításában”. A kormánykoalíciós többség végül a parlament külügyi bizottságának sokkal enyhébb hangvételű határozatát fogadta el, amely alapvetően a magyar alkotmány „exteritoriális jellegét” utasítja vissza, s arról „biztosítja” Szlovákia lakosságát, hogy az ország területén a magyar jogszabály nem, „kizárólag a szlovák alkotmány és törvények lesznek érvényesek”.
A kétnapos vita és a határozat miatt élesen bírálja a szlovák parlamentet a Magyar Koalíció Pártja (MKP), amely rámutat arra, az európai normák szerint az országok alkotmánya a nemzeti parlamentek hatásköre, „érthetetlen hát, hogy a törvényhozás napirendjére tűzte egy másik ország alkotmányának megvitatását”. Az MKP állásfoglalása ugyanakkor „értelmezhetetlennek” nevezi a parlamenti határozatban a területen kívüliség emlegetését, ha maguk a parlamenti képviselők „biztosítják az országot arról, hogy Szlovákia területén csak a szlovák jogszabályok érvényesek”.
Lemondott az óbudai baloldali korrupciós botrány egyik főszereplője