Vulcan néven érkezik a legvadabb Aston Martin

„A márka legintenzívebb és leginkább lenyűgöző modellje” – a sajtóanyag ezúttal abszolút nem téved.

Szabó Péter
2015. 02. 27. 18:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyértelműen versenyautós génekkel operáló, agresszivitást nem nélkülöző formák azért a brit márkához hűen rejtenek egy kis eleganciát is, amelyet kiválóan hangsúlyoz a hagyományos Racing zöld színárnyalat modern reinkarnációja is. A formatervezők elérték céljukat: a Vulcan már első ránézésre is tudatja, hogy a világ leggyorsabb autóival száll harcba. A hatalmas légterelők és a kövér diffúzor természetesen nem öncélú: a főként versenypályára szánt, de közúton is vezethető típusnál az aerodinamika kiemelkedően fontos. Az alapokat egyébként szénszálas monocoque adja, és a súlycsökkentés a hajtáslánc egyes részein is tetten érhető: a magnézium és a karbon szinte mindenhol visszaköszön.

Az erőt a világ legerősebb szívómotorja adja: a hétliteres V12-es kiváló formát nyújtva 811 lóerőt tesz le az asztalra, amelyet hatfokozatú szekvenciális váltó továbbít az önzáró differenciálművel felszerelt hátsó tengelyhez. Miközben a részleteket – így az önsúlyt – még homály fedi, az Aston Martin elmondása szerint a Vulcan jobb teljesítmény/súly aránnyal rendelkezik, mint a FIA World Endurance bajnokságban futó GTE osztályos autók. Ez persze nem nagy csoda: ha a versenyautók 1150 kilogrammos tömegével és 500 lóerős teljesítményével számolunk, a Vulcan akár 1,8 tonnás is lehet – ennél pedig minden bizonnyal könnyebb a modell a valóságban.

A teljes körű személyre szabhatóság ezúttal más tekintetben valósul meg: a futómű lengéscsillapítása és a gátlói is állíthatók, miközben a menetstabilizáló rendszer szigora is széles skálán szabályozható, éppúgy, mint az ABS.

Miközben egymást tetéző jelzőket bátran dobálhatunk a Vulcan esetében, mindössze 24 szerencsésnek adatik meg, hogy tartósan, élőben is megélje ezt. A kisebb vagyont otthagyó vásárlók átfogó versenypályás edzésprogramot is kapnak ajándékba, ahol az Aston Martin saját pilótája, Darren Turner tanácsaival gazdagodhatnak. A lépcsőzetesen felépülő tréningen a résztvevők beülhetnek a V12 Vantage S, a One-77 és a Vantage GT4 versenyautó volánja mögé is, mielőtt a Vulcan vezetőülésében helyet foglalnak. Ha pedig ezt a felsorolást nézzük, kétségünk sem férhet hozzá: az újdonság személyében ténylegesen az Aston Martin által gyártott leggyorsabb modellel van dolgunk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.