A TEK-et is be kellett vetni a drogárusok ellen

Egy nap alatt 14 embert fogtak el a rendőrök kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt.

MTI
2016. 05. 23. 6:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye szerint egy X. kerületi Alkér utcai lakásban tartott házkutatás során a rendőrök az udvaron lévő növényekben elrejtve, valamint a téglafal rései között amfetamint találtak. Egy lakhelyelhagyási tilalom alatt lévő férfi – az élettársa és az édesanyja segítségével – naponta árult kábítószert kőbányai lakásuk udvarán. A férfit és családtagjait szombat este, valamint vasárnap hajnalban a ferencvárosi nyomozók fogták el a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével. A rendőrség kábítószer-kereskedelem elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást N. Miklós 47 éves, B. Viola 36 éves, valamint N. Miklósné 64 éves budapesti lakosok ellen.

A II. kerületi rendőrök szombaton nem sokkal éjfél után a Tárkony utcában fogták el V. Tamást, ruházatának átvizsgálásakor marihuánát találtak nála.

Az V. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a Szent István téren alig három órával később fogták el V. Dávidot, akinél kokaint találtak. V. Tamás és V. Dávid ellen szintén kábítószer-kereskedelem elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

A kábítószer-kereskedelem elkövetésével gyanúsított öt embert kihallgatásukat követően őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásukra tett előterjesztést a rendőrség.

A bűncselekményekkel összefüggésben további kilenc embert állítottak elő, velük szemben kábítószer-birtoklás miatt indult eljárás – olvasható a BRFK közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.