Ez a nagy szám azt jelenti, hogy minden másfél órában, azaz naponta 16 ember hal meg New Yorkban a betegség, vagy a vele kapcsolatos komplikációk következtében.
Míg 1990-ben a halálesetek hat százalékát tették ki a cukorbetegségből eredő elhalálozások, 2011-ben már 10,8 százalékra emelkedett. A városban mintegy 650 ezer cukorbeteget tartanak számon, szemben a 2002-ben jegyzett 200 ezernél – olvasható a közleményben.
Túlságosan sok embert sújt a cukorbetegség, és túlságosan sokan halnak meg általa. A betegség az „elhízási járványunkkal” van összefüggésben, és az elhízási járványhoz hasonlóan megelőzhető lenne – hangoztatta Thomas Farley, az egészségügyi osztály vezetője. A jelentés kiadásával egy időben a polgármesteri hivatal újabb felvilágosító kampányt indított a diabétesz kockázatairól reklámok formájában.
Michael Bloomberg, New York polgármestere már egy éve kezdeményezte, hogy tiltsák be a 16 unciánál, azaz 437 milliliternél nagyobb méretű cukrozott üdítőitalok árusítását a városban, mivel számos tanulmány igazolta a kapcsolatot a cukrozott üdítők fogyasztása és az elhízás, valamint a cukorbetegség kialakulása között.
Először ültettek be vérnyomás-szabályozó pacemakert Magyarországon, aminek segítségével gyógyszerek nélkül szabályozható a magas vérnyomás. Napi egyetlen doboz cukros üdítőital elfogyasztása 22 százalékkal növelheti a diabétesz kialakulásának kockázatát.
A nyers, pörköletlen kávébab természetes kivonata hatékony eszköz lehet a diabétesz miatt ingadozó vércukorszint szabályozására, de a hagyományos kínai gyógyászat is hadrafogható.