Így fagy meg a vízipuskából kilőtt víz

Hazánkat elkerülte az extrém hideg időjárás, de van, ahol a levegőben fagy meg a kiöntött víz.

tt
2014. 01. 08. 6:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kanada Ontario tartományának Timmins településén nem szokatlan a fagyos tél, de az alábbi videó igen látványosan mutatja be a szélsőséges hideget.

A szerző 2014. január másodikán a mínusz negyven fok alatti fagyban egy vízipisztolyból kilőtt meleg vízsugárral mutatta be mi történik a hidegben. A fizikai jelenség egyszerű: a meleg víz a hideg hatására a levegőben sokkal hamarabb fagy meg, mint a szilárd talajon, így vízipuskából vagy hóágyúból a levegőbe eresztve látványos halmazállapot-változáson megy át.

Az Egyesült Államokban jelenleg sarkvidéki hideg van. A két évtizede nem tapasztalt extrém fagy főleg az ország középső és keleti vidékeit sújtja, a gigantikus sarkvidéki légörvény miatt iskolák és üzletek sokasága tartott zárva, repülőjáratok ezreit kellett törölni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.