Japánban 13 670 medveészlelést regisztráltak fél év alatt

Japán fő szigetén, Honsún az örvösmedve honos, míg az északi Hokkaido szigetén barnamedvék élnek.

Forrás: MTI2020. 10. 26. 11:06
null
Budapest, 2017. február 2. A Fõvárosi Állat- és Növénykert Tibor nevû kamcsatkai barnamedvéje 2017. február 2-án. A néphiedelem szerint, ha a medve ezen a napon kijön a barlangjából és nem látja az árnyékát, akkor nem lesz hosszú a tél. MTI Fotó: Kovács Attila Fotó: Kovács Attila
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Japánban fél év alatt – áprilistól szeptemberig – 13 670 medveészlelést regisztráltak, többet, mint 2016 hasonló időszaka óta bármikor – közölte a tokiói környezetvédelmi minisztérium.

Az adatot azután tették közzé, hogy az utóbbi időben megszaporodták a szigetországban a medve-ember találkozások, amelyek közül némelyik végzetes volt. Októberben két idős nő vesztette életét medvetámadásban Japánban.

Ugyanebben a hónapban három medvét lőttek le Isikava tartományban, közülük kettő emberekre támadt, egy harmadik pedig behatolt egy bevásárlóközpontba.

Az incidensek megszaporodása nyomán közös tanácskozást tartott a környezetvédelmi és mezőgazdasági minisztérium, valamint a rendőrség. A hatóságok védelmi intézkedések meghozatalára bátorítják az érintett önkormányzatokat.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy a szokásosnál több medvét láttak a nyáron az országban, holott az észlelések növekedése ősszel szokott jelentkezni, és ez trendváltozást jelent. Szakértők szerint a medvék a nekik táplálékot adó fák gyenge idei termése miatt közelíthetik meg a lakott településeket.

Japán fő szigetén, Honsún az örvösmedve (ázsiai fekete medve) honos, míg az északi Hokkaido szigetén barnamedvék élnek.

24 hónap alatt 24 országban járt a most kétéves kisfiú

A Bors Online kiadásában megjelent írás szerint Markó Leopold mindössze háromhetes volt, amikor megkapta élete első útlevelét. Édesanyja és édesapja már a születése előtt is járta hátizsákkal a világot, és szerették volna ezt az életformát megtartani gyerekes szülőkként is. Így mire a kisfiú kétéves lett, három földrészen jártak repülővel, lakóautóval.

Marko Poldi, azaz Marco Polo

Markó Zoltánnak és párjának, Okos Tímeának közös szenvedélye a hátizsákos utazás. Szerelmük gyümölcse is éppen egyik nagyobb útjukon, Guatemalában fogant meg. A kisfiú neve Leopold, de az Instagram népe Poldiként ismeri. A névválasztásban szerepet játszott, hogy az egész világon könnyen kimondható legyen, és van benne egy kis játék, Markó Poldi hajaz a világfelfedező Marco Polóra.

Dubajtól a Vatikánig sok helyen járt már

A kétéves, éppen bölcsődés korban járó kisfiú eddig hazánkon kívül már Guatemalában, Mexikóban, Ausztriában, Ukrajnában, Szlovéniában, Olaszországban, Va­tikánban, Thaiföldön, Hongkongban, Ma­ka­ó­ban, Katarban, Cseh­országban, Szlovákiában, az USA-ban, Jordániában, Izraelben, Dubajban, Lengyelországban, Litvaniában, Lettországban, Észtországban, Finnországban, Németországban járt a szüleivel.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.