Augusztus 25-ével új sorozatot indított az MNO. 1938-ban ezen a napon jelent meg a Magyar Nemzet első száma, ebből az alkalomból pedig múltidézésbe fogtunk. Keressék mindennap a 77, illetve 50 évvel ezelőtt megjelent cikkeket az MNO-n! Válogatásunkban riportok, publicisztikák, interjúk, hírek sorakoznak majd az adott napi számból, bepillantást engedve nemcsak a korba, de az azt bemutató Magyar Nemzet szellemiségébe is.
Nincs még vége a balatoni szezonnak!
Változékony a szeptember végi időjárás, néha szikrázó napsütéssel búcsúzik a nyár, aztán meg hirtelen beborul és vékony szálú eső köszönti az őszt. A Balatonon azonban mintha csak augusztust mutatna a naptár: annyi a vendég. Amiről oly sok szó esett as utóbbi években, úgy látszik, sikerült az idén: meghosszabbították az üdülőszezont.
Siófok. Földvár, Füred, Tihany szállodái tömve vannak. Annyira, hogy néhol még elhelyezési gondjai is akadnak az IBUSZ-nak. S ami különösen örvendetes jelenség; színes nagy plakátok hirdetik szerte a pert mentén a változatos szórakozási lehetőséget. Földváron és Siófokon még divatbemutatót is rendeztek.
– A Mátra Csipkerózsikája felébredt
– Félt a válogatott meccse előtt a csapatkapitány
– Miért is rossz a budapesti közlekedés?
– Istállóba kényszerült hat gyermekével a szívbeteg anya
– Így hiúsult meg a Fradi kupagyőzelme
– Zöldségest kértek, talponállót kaptak
– Emberölő szekta garázdálkodott az Alföldön
– Alberték esélyt sem adtak Ausztriának
– A téeszelnök kijárási tilalmat hirdetett
– Összevonták a két falut, hogy végrehajthassák a nagy tervet
Végigjártuk a szeptemberi Balatont. Nyáron sem ilyen szép! Igaz, a vize húsz fok alatt van – szombaton elérte a húsz fokot –, de azért akadnak még merészek, akik fürödnek. Különösen, akik a hidegebb éghajlathoz szoktak. De nemcsak a fürdőzés az egyedüli szórakozás itt, a vitorlások százai lebegnek a vízen fehér lepkeként, aztán Itt a vízisí, a horgászás csendes öröme, no ás a lovaglás a festőt dombokon.
– Gondoskodni kell a vendégek szórakoztatásáról, ne csak mindent a jó időre bízzunk. Számolni kell a borongós idővel is, a bosszú estékkel, s ezért üdvözölte mindenki örömmel a Pannónia Vállalat kezdeményezését a hétfő esti szórakoztató műsorokkal – mondotta dr. Zátonyi Ferenc, a Veszprém megyei Idegenforgalmi Hivatal vezetője. – Én még merészen tovább mennék. A keszthelyi Festetich-kastélyban 20—25 szoba áll üresen. A környezet gyönyörű, ide játékkaszinó kellene. Csak a külföldi vendégek szórakoztatására természetesen, a belföldiek előtt zárva maradnának a játékkaszinó kapui. Így van ez más szocialista országokban is.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!