Augusztus 25-ével új sorozatot indított az MNO. 1938-ban ezen a napon jelent meg a Magyar Nemzet első száma, ebből az alkalomból pedig múltidézésbe fogtunk. Keressék mindennap a 77, illetve 50 évvel ezelőtt megjelent cikkeket az MNO-n! Válogatásunkban riportok, publicisztikák, interjúk, hírek sorakoznak majd az adott napi számból, bepillantást engedve nemcsak a korba, de az azt bemutató Magyar Nemzet szellemiségébe is.
Újabb letartóztatások a leleplezett nemzetközi valutasíber-társaság bűnügyében
Október első napjaiban – mint a Magyar Nemzet annak idején jelentette – a valutarendőrség nagyszabású nemzetközi pénz- és valutasíber-társaságot leplezett le. A határon ugyanis feltartóztattak egy autót, amelyet John Freemann vezetett és amelynek utasa Rotschild Pálné volt. Az autóban több mint 100 000 pengő értékű idegen valutát és ékszert találtak, melyet ki akartak síbolni az országból. Freemannt és Rotschildnét letartóztatták. A detektívek dr. Tóth Sándor felügyelő vezetésével tovább nyomoztak az ügyben és letartóztatták Szécsi Géza tőzsdeügynököt, feleségét, valamint Kuncz Richárd tisztviselőt is. Időközben történt, hogy a Markó utcai fogházban letartóztatásban lévő John Freemann 23 éves amerikai állampolgár, aki hosszú idő óta súlyos cukorbajban szenvedett, hirtelen meghalt.
A valutaügyészség megállapította, hogy az amerikai fiatalember és Rotschild Pálné csupán futárszolgálatot teljesítettek és nemzetközi valutasíber-társaság megbízásából. A további nyomozás során ismét több egyént előállítottak a valutaügyészség Szent István körúti helyiségébe, ahol a kihallgatások napokon keresztül folytak. A kihallgatások eredményéről Kotsíz alelnök pénteken tett jelentést Baróthy Pál főügyésznek, aki most az alábbi hivatalos nyilatkozatot adta ki:
– A budapesti királyi ügyészség valutaosztálya által a Rotschild Pálné és társai elleni ügyben továbbfolytatott nyomozás eredményéhez képest a királyi ügyészség a mai napon előzetes letartóztatásba helyezte Krausz Emil budapesti születésű, 51 éves, Múzeum körút 29. szám alatt lakó terményügynököt. aki több esetben körülbelül 80-100 000 pengőért svájci frankkifizetéseket vásárolt és így magyar pengőt külföldre (Zürichbe) kiajánlott. Krausz felfolyamodást jelentett be az ügyészség határozata ellen. A nyomozás folyamatban van.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!