Mégsem épül élményfürdő-komplexum

Mégsem épít élményfürdő-komplexumot Hódmezővásárhely, helyette saját forrásból bővítik két medencével a városi strandfürdőt és uszodát.

WA
2012. 10. 26. 6:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hódmezővásárhelyi önkormányzat korábban pályázatot nyújtott be élményfürdő építésére a Dél-Alföldi Operatív Program keretében. A Dél-Alföld Spa egészségturisztikai létesítmények komplex fejlesztése című programra beadott nyertes pályázat alapján a városnak 2009 szeptemberében 888,638 millió forintot vissza nem térítendő támogatást ítéltek meg, amely 1,2 milliárd forint önrésszel kiegészítve lehetőséget teremtett egy 6800 négyzetméter összterületű élményfürdő-komplexum megépítésére.

Az önkormányzat azonban a gazdasági helyzet változása miatt nem vágott bele a beruházásba, többször is megvizsgálva a megtérülést: először az elképzelések módosítása mellett döntött, egy lényegesen kisebb fejlesztést tervezve, majd a képviselő-testület a pályázati támogatással megvalósuló élményfürdő helyett a meglévő strandfürdő és uszoda saját forrásból történő kibővítéséről határozott. A cél egy olyan létesítmény kialakítása, amely új lehetőségeket teremt a hódmezővásárhelyi családoknak, ugyanakkor fenntartható és gazdasági szempontból is eredményesen üzemeltethető.

Így bővül a városi fürdő

A döntés értelmében a hódmezővásárhelyi Török Sándor Strandfürdő és Gyarmati Dezső Sportuszoda egy – a 2–10 éves korosztály számára épülő, csúszdával felszerelt – gyermek élménymedencével, valamint egy, elsősorban az időseknek készülő, 70 fő befogadó képességű, meleg vizes ülőrésszel ellátott medencével bővül. A bővítés az előzetes kalkulációk alapján 1000 négyzetméter hasznos alapterülettel megvalósítható, így a beruházás becsült költsége nettó 300-350 millió forint. A fejlesztési elképzelésről készülő tanulmányterveket a város novemberi testületi ülésén tárgyalják meg.

Nem az első eset, hogy Hódmezővásárhely megfontoltan lépett – emlékeztetett a sajtóreferens. A sportuszoda építésekor a város visszalépett a Makovecz Imre által jegyzett tervek megvalósításától és egy alacsonyabb költségvetésű, finn típusterv alapján történő létesítmény kialakítása mellett döntött.

Kovács Pál a strandfürdőt és uszodát üzemeltető Hód-Fürdő Kft. felügyelőbizottságának elnöke elmondta, a strand idén az eddigi legjobb szezonját mintegy 60 millió forintos árbevétellel zárta, s míg 5-6 éve még 130 millió forintos önkormányzati támogatás kellett a működtetéshez, idén már saját lábán állt az intézmény, egyetlen forint városi támogatás nélkül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.