„Egy örmény tangóharmonikás mondta nekem egyszer valahol a cseh hegyekben, hogy ahol az ő ősei megjelentek, annyira jó kereskedők voltak, hogy onnan hamarosan elköltöztek a zsidók.” (Hegyi Zoltán: Bulgakovtól Rózsa Sándorig, kolozsvári és szamosújvári kalandozások)
Ez csak egy a sok figyelemre méltó mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Keresse hétvégén az újságárusoknál!
Hegyi Zoltán útinaplója mellett ellátogattunk Ózdra, hogy megnézzük, milyen a hangulat a városban az önkormányzati választás után egy évvel, amióta jobbikos polgármester irányítja a települést. Összefoglaltuk, mire ment el az a temérdek pénz, amit az utóbbi több mint két évtizedben a romák felzárkóztatására költöttek. Jártunk Ásotthalmon is, ahol a Gasztroangyal és a Legyen ön is milliomos! korábbi szerkesztője virágzó édesburgonya-gazdaságot vezet. (Kiderül az is, miért egészséges ez a másként batátának nevezett zöldség.) Írunk a hétvégén véget érő vatikáni szinódus tanulságairól és egy Bécs mellett működő, magyar etológus által vezetett farkaskutató központról. Beszélgettünk Sajdik Ferenccel, a Nagy Ho-ho-horgász és Pompom atyjával, aki 85 évesen is aktív. 1956-ról ír Pilhál György, anyagot közlünk a forradalom után sebtiben Phenjanba visszarendelt, addig Budapesten tanuló észak-koreai diákok sorsáról, valamint Holovits Lászlóról, akit a történelem egy vörös csillag leverése miatt Balatonföldvárról egészen Amerikáig, majd a vietnami háborúig repített. Plusz: Győrffy Ákos, Kollár Árpád és Szörényi László tárcái.
Együtt ázunk és izzadunk
Ózd egy évvel az önkormányzati választás után: különös szegregátum (17., 20–21. oldal)
Dragomán György menekülésről, diktatúráról és a nyelv visszaszerzéséről (19–20. oldal)
A híd túl messze van
Cigányútra ment milliárdok: Magyarország rejtett erőforrásai és az elmaradt elszámoltatás (20–21. oldal)
Migráns krumpli
Már a közmunkások is édesburgonyát termesztenek az ásotthalmi homokban (22. oldal)
Bulgakovtól Rózsa Sándorig
Kolozsvár, a Funár Gyuri meg a szamosújvári örmények (23. oldal)
Kedves Elvtárs!
Magyarországról hazaszállított észak-koreai diákok levelei az 1956-os forradalom után (24. oldal)
Valahányszor Lackóra gondolok
Sosem láthatta újra családját egy fiú, aki 1956-ban ledöntött egy vörös csillagot (25. oldal)
Hús az asztalon
Magyar etológus kutatja a farkasok természetét Bécs mellett (26. oldal)
Itt itthon volt az ember
A 85 éves Sajdik Ferenc 1956-ról, Aczél értekezleteiről és a Charlie Hebdo ízléstelenségéről (27. oldal)
Nyuszik bundában
Pucér nők nélkül őrizné meg olvasóit a Playboy (32. oldal)