Nagyrészt borult idő lesz, csak délután a Dunántúlon szakadozhat fel helyenként a felhőzet. A déli órákig többfelé, később elsősorban keleten várható további eső. Északkeleten néhol tartósan megmaradhat a köd. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de délután a Dunántúlon megélénkül, estétől északnyugaton meg is erősödik a déli, délnyugati szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között várható. Késő estére 2 és 7 fok közé hűl le a levegő.
A nyugat-európai ciklon peremhulláma vonul át ma térségünk felett. Északnyugaton a késő esti órákban a délnyugati szelet kísérő legerősebb széllökések elérhetik a 70 km/h-t.
Orvosmeteorológiai szempontból is mozgalmas időszak vár ránk, hiszen több front is átvonul felettünk az elkövetkező napokban. Ma már a hidegfrontokkal együtt járó tünetek megjelenésére számíthatnak az arra érzékenyek. A fejfájás, vérnyomás-ingadozás, ingerlékenység, az erősödő reumatikus panaszok és a fokozódó görcshajlam hátterében időjárási okok is meghúzódhatnak.