George Bush amerikai elnök és Tony Blair brit miniszterelnök, közös sajtótájékoztatót tartottak a Fehér Házban, melyen védelmükbe vették döntésüket, hogy megbuktatták Szaddám Huszein rezsimjét, visszautasítva azokat a kritikákat, melyek amiatt érték a két politikust, mert mindezidáig nem bukkantak tömegpusztító fegyverek nyomára Irakban – jelenti az AP.
Blair, aki egyhetes ázsiai útra indult, s előtte megállt Washingtonban. Az AP megjegyzi: 1985 óta ő az első brit kormányfő, aki részt vett a Kongresszus két házának együttes ülésén. Az amerikai történelemben összesen három alkalommal fordult elő, hogy brit miniszterelnök szólalhasson fel a testület előtt.
Amíg ezt a hivatalt vezetem, soha nem fogom kockáztatni amerikai polgárok életét veszélyes ellenségek jóindulatát feltételezve – jelentette ki Bush újságírók előtt háborús szövetségével az oldalán. A Kapitóliumban, törvényhozók előtt Blair korábban kifejtette: a történelem nem bocsátaná meg a Szaddám elleni támadást, igazolva a tömegpusztító fegyverek létezését. Blairt zajosan éltették a törvényhozás két házának tagjai.
Blair szerint az ’’ellenségeket’’ felbátorítja, hogy a szövetségesek elbizonytalanodtak. Hozzáfűzte: biztos abban, hogy az első. 1991-es Öböl-háború után Szaddám megpróbálta újraindítani atomprogramját, s ’’bizonyosnak látszik, hogy Szaddám Huszein közelebb volt a nukleáris fegyver kifejlesztéséhez, mint ezt bárki is gondolná’’. Blair kiemelte: a szabadság értékeivel is küzdeni kell a terrorizmus, a zsarnokság ellen.

Lebukás! Illegális listát készítettek Magyar Péterék a Tisza Párthoz jelentkezőkről