Walker az iraki háborúval kezdi. Több mint ezer katonánk halt meg azért, hogy legyőzzön egy olyan országot, amely soha nem fenyegette az Egyesült Államokat. Most aztán konfliktusba keveredtünk egy hidra-szerű ellenséggel, miközben a terrorizmus világszerte felerősödött – olvasható a pontokba szedett cikkben. Az egyik legostobább érv az volt – folytatja Walker – hogy Irak majd egyfajta légypapírként vonzza magához a terroristákat. Nos, elmondhatjuk, hogy a légypapír legnagyobb bogara, Bagdad jól megsz…tta Amerikát. (A szó szerinti fordítást itt mellőzzük, a szó szinonímája az, hogy kitolt vele – a szerk.)
A felsorolás természetesen megemlíti az Abu Graib börtönt is, és részletesen foglalkozik a szabadságjogok erőteljes megnyirbálásával, amelyre szeptember 11-e után került sor. Az Egyesült Államok kormánya több mint ezer embert börtönzött be a bevándorlási törvények minimális megsértéséért, és tartják őket fogva vádemelés nélkül, gyakran úgy, hogy még ügyvédjükkel sem beszélhetnek – annak ellenére sem, ha kiderül, hogy semmilyen kapcsolatuk sincs terrorcselekményekkel. A kormányzat fenntartja a jogot, hogy bárkit, bármikor letartóztatasson „ellenséges harcosként”.
Megduplázódott a Bush-adminisztráció alatt a titkosított iratok száma – folytatja a szerző – s nem lehet tudni, hogy a rendszeresen visszatartott információkat nemzetbiztonsági szempontok vagy egy bürokrata túlkapásai miatt nem adják ki, megszegve az információk szabad áramlásának alapelvét.
A felsorolás kitér az úgynevezett Patriot Act túlkapásaira. A törvény egyes részei ellen egyébként az ACLU (Amerikai Polgárjogi Szövetség) is keresetet nyújtott be egy szövetségi bíróságon. A törvény lehetővé teszi, hogy a hatóságok ne csak a telefonokat, internetezést figyeljék, de még azt is ellenőrizhessék, hogy ki milyen könyvet olvas.
„Részeg tengerész effektusként” írja le Walker a kiadások példátlan növekedését: miközben a szövetségi kiadások meghaladták a 400 milliárd dollárt, a 30 éves csúcsot is megdöntve, eközben folytatódik a háztartások eladósodása. Bush egészségügyi programja, a Medicare 534 milliárd dollárba kerül a következő évtized folyamán. Irak Bush kül- míg a Medicare az elnök belpolitikája; rettenetes kiadások, melyeket mind jobb- mind baloldalról támadnak.
Nos, ezután szavazhatunk John Kerryre, de minek? Kerry megszavazta az iraki háborút, a Patriot Act-et, úgyhogy semmi biztosíték nincs arra, hogy ne Bush protekcionista politikáját folytatná – írja a szerző, aki nem titkolt kétségekkel várja, hogy a választás során valóban két eltérő érték között választhat-e Amerikában.
Forrás: reason.com

Itt a lista, mutatjuk mennyit drágultak a balatoni strandok