A Politico szerint az elnök vitarutinja mostanra érett be igazán: miután az első vitában csúnyán kikapott, a másodikat súlyos sebekkel, de megnyerte, most alapos felkészüléssel és koncentrációval leiskolázta ellenfelét. „Romney nem szerepelt borzasztóan rosszul, de Obama sikeresen a nézők agyába véste, hogy ellenfele politikája hibás és veszélyes, ráadásul újra sikerült George W. Bush-hoz és Dick Cheney-hez kötnie a nevét” – foglalja össze a vita tanulságait a liberális híroldal. Még lesújtóbban fogalmaz a The New York Times szerkesztőségi cikke, mely szerint Romney „semmi értelmeset nem tudott hozzátenni a témához”, politikája sarokpontjait pedig „mintha egy elsős történelemkönyvből olvasta volna fel”.
A harmadik, utolsó elnöki vita érdekességei közé tartozott, hogy a konzervatív jelölt látszólag otthon hagyta harcos hangulatát, és kifejezetten visszafogotton kritizálta vetélytársát. „Romney egyetértett Obamával a szíriai be nem avatkozás kérdésében, és abban is, hogy Mubarakot el kellett távolítani a hatalomból. A két jelölt egyöntetűen ígéretet tett Izrael védelmére és a kínai kereskedelmi visszaélések megkurtítására. Romney néha egyenesen megdicsérte ellenfelét: gratulált Obamának Oszama bin Laden likvidálásához, de érdemei közt felsorolta Líbia viszonylagos stabilizálását és a pakisztáni drónprogramot is” – sorolja a közös pontokat a The Washington Post szerkesztőségi cikke. Obama azonban nem volt barátkozó hangulatban, és egy percre sem hagyott fel a támadással, olyannyira, hogy Romney már megjegyezte: „Az, hogy engem kritizál, nem számít politikai programnak.”
Egyesek szerint azonban a konzervatív jelölt épphogy visszafogottsággal nyerte meg a vitát. „Az elnök gúnyolódó, lekicsinylő megjegyzéseket vágott ellenfele fejéhez, ahelyett, hogy konstruktív vitát folytatott volna. Lehet, hogy bevitt egy pár találatot, ugyanakkor durván és magas hivatalához méltatlanul viselkedett: fészkelődött, rázta a fejét, és arcán letörölhetetlen, önelégült vigyorral szemlélte a vele szemben ülő felet. Romney ezzel szemben pókerarccal fogadta a szidalmakat, és úgy nézett ki, mint a megtestesült főparancsnok, míg Obama inkább egy dörzsölt ügyvédre hasonlított. Maga melyiket választaná inkább?” – tette fel a kérdést a The Telegraph elemzője, Tim Stanley.
(The Washington Post, washingtonpost.com, The New York Times, nytimes.com, The Telegraph, telegraph.co.uk, Politico, politico.com)