Az Európai Unió új hétéves költségvetéséről egy márciusi előszavazás és számos bizottsági vita után, júniusban szavazhat az Európai Parlament – közölte Szűcs Tamás, az Európai Bizottság budapesti képviseletének vezetője szerdán. Elmondta: a 2014–2020. évi költségvetési keret jövő évi elindításához szükséges mintegy 3 nagyobb jogszabály és 80 szektorális szabályozás elfogadása.
Az Európai Tanács a múlt héten, hosszú vitát követően fogadta el az új, többéves pénzügyi keretet. A brüsszeli bizottság budapesti képviseletének vezetője emlékeztetett: a szervezet február 22-én hozza nyilvánosságra téli gazdasági előrejelzéseit.
Szűcs Tamás hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az Európai Bizottság az áprilisi előrejelzéseket követően tesz javaslatot a Magyarország ellen folyó túlzottdeficit-eljárás ügyében. A végső döntést az eljárás esetleges felfüggesztéséről az európai pénzügyminiszterek Ecofin tanácsa hozhatja, valamikor május-júniusban – tette hozzá.
Uniós költségvetés: Magyarország a lehető legjobb helyzetbe került
Magyarország legnagyobb sikere, hogy a lehető legkedvezőbb pozícióba került a következő hétéves uniós költségvetési ciklusban – mondta hétfőn az Országgyűlés tavaszi ülésszakát elindító felszólalásában Orbán Viktor. 2007 és 2013 között fejenként 660 ezer forintnyi uniós forrás érkezett Magyarországra, a következő hétéves EU-költségvetési ciklusban viszont ez az összeg 712 ezer forintra nő.
A fideszes és KDNP-s európai parlamenti képviselők csoportja szerda délelőtt közleményben szólította fel a magyar szocialista EP-képviselőket, hogy segítsék a múlt heti EU-csúcson elfogadott, hét évre szóló uniós keretköltségvetés elfogadását az Európai Parlamentben.