Paul Lendvai aggódik az osztrák gazdákért és a nyugati bankokért

A Magyarországról korábban lejárató filmet készítő újságíró ismét valóságtól elrugaszkodott víziókat fogalmazott meg.

2013. 03. 27. 22:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ausztriai bulvárlapnak nyilatkozva Lendvai egyebek közt azt hangoztatta, hogy Magyarország nem diktatúra, mint Fehéroroszország vagy Kazahsztán. „Az ország azonban úton van egy olyan rendszer felé, amely vegyíti a Horthy-korszakot annak rasszizmusával és antiszemitizmusával együtt, valamint a tényleges problémákat elkendőző és kis engedményeket tevő Kádár-korszakot, úton van egy olyan rendszer felé, amelynek élén az erős ember áll” – állította Lendvai. A publicista állítása szerint a szerződések betartásának elvét Magyarország nem tartja tiszteletben.

Szerződéseket hatályon kívül helyeznek vagy módosítanak – hangoztatta Lendvai, aki szerint nemcsak az osztrák gazdák tapasztalják ezt, hanem nyugati bankokat, vállalatokat és kereskedelmi  láncokat is hátrányosan megkülönböztetnek. „Mindez nacionalista és populista. Visszatérés a parancsgazdasághoz, a határok nélküli Európában ez katasztrófa Magyarország számára” – vélekedett Paul Lendvai.

Szép épületek és hülyeség

Ismert: az Ausztriában élő magyar származású újságíró tavaly szeptemberben készített lejárató dokumentumfilmet Magyarországról, amelyből Lendvai utólag csak a szép épületek és a luxus bemutatását hiányolta. Szalay-Bobrovniczky Vince ausztriai magyar nagykövet levélben tiltakozott az ORF-nél, a csatorna vezetője azonban visszautasította az elfogultság vádját. Prőhle Gergely, a külügy helyettes államtitkára szerint félő, hogy a Paul Lendvai fémjelezte lejárató összeállítás félrevezeti a tájékozatlan nézőket.

A magyar kormány tevékenységének számos pontját lehet bírálni, az azonban „tiszta hülyeség”, hogy Magyarország nem demokrácia – mondta Klaus von Dohnanyi német szociáldemokrata politikus kedden Berlinben, a magyar nagykövetség egy rendezvényén. Egyre több helyről állnak ki hazánk mellett, legutóbb Jason Kenney kanadai bevándorlási miniszter védte meg Magyarország hírnevét Torontóban. A magyar alaptörvény mellett állt ki – már nem először – Rupert Scholz volt német védelmi miniszter is, aki egyben alkotmányjogász. A francia Valeurs actuelles jobboldali hetilapban Frédéric Pons budapesti különtudósító pedig Miért zavaró Magyarország? címmel írt arról: hazánk nem „antidemokratikus szörnyeteg”, Orbán Viktor pedig csak végrehajtja a programot, amiért megválasztották – számolt be a Magyar Nemzet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.