Mint megírtuk, miután elkészült az ET jelentéstevőinek javaslata, lemondott posztjáról Jana Fischerová. Márpedig – mint Németh Zsolt külügyi államtitkár a Hír TV-nek elmondta – ebben a helyzetben el kellett volna halasztani a döntést.
Eközben kiderült, hogy az RTL Klubot is birtokló Bertelsmann sajtókonszern egykori munkatársai is tagjai az Európai Néppárt Fidesz-kritikus táborának. Elmar Brok, az Európai Parlament külügyi bizottságának elnöke a német lapok szerint a médiakonszern lobbistája volt, Viviane Reding kabinetfőnöke pedig az a Martin Selmayr, aki korábban a vállalat kormányzati kapcsolatokért felelős alelnöki posztját töltötte be. A Bertelsmann egyébként támogatja a Bajnai Gordon-féle Haza és Haladás Alapítvány tevékenységét.
A Heti Válasz ma megjelenő számában rámutat, hogy gazdasági érdekek is felsejlenek a magyar kormánypárttal szembeni ellenérzések mögött. A honi médiapiaci változások egyik vesztese az RTL Klubot tulajdonló német médiamamut, amely például a fizetős politikai hirdetések tilalma miatt a jövő tavaszi választási kampányban vélhetőleg milliárdos összegtől esne el. A Századvég Alapítvány kutatásából pedig az derül ki, hogy miközben hazánkat támadják amiatt, hogy a negyedik alaptörvény-módosítás korlátok közé szorítja a politikai reklámokat, az Egyesült Királyság hasonló szabályozását az európai bíróság rendben találta.
Részletek a csütörtöki Magyar Nemzetben.