A szöuli minisztérium szóvivője azt nem tudta megmondani, hogy a rakétaindítás hadgyakorlat keretében vagy kísérletképpen történt-e. Közölte, hogy Phenjan két rakétát szombat délelőtt, egyet pedig délután indított el.
Bejelentette, hogy a dél-koreai haderő emiatt megszigorította Észak-Korea figyelését és a legmagasabb fokú készültséget tartja fenn, hogy reagálni tudjon bármilyen kockázatos fejleményre. Hozzátette, hogy e rakéták hatótávolsága 120 kilométer lehet, és Szöul nem tekinti őket jelentős fenyegetésnek. Egy meg nem nevezett tokiói kormányzati forrás közölte, hogy a rakéták nem érték el Japán területi vizeit.
Észak-Korea arzenálja fejlesztésének keretében rendszeresen hajt végre kísérleti indítást Scud típusú, rövid hatótávolságú rakétáival, amelyekkel csapást tudna mérni Dél-Korea területére. Észak-Koreának kétszáznál több mozgatható rakétaindító állása van, ami a duplája a dél-koreai hadsereg és a hírszerzés által korábban becsülteknél – derül ki egy, a Yonhap hírügynökség által pénteken ismertetett jelentésből.
Észak-Korea atomtechnológiájának és nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáinak fejlesztésével egyre közelebb jut azon hangoztatott célja felé, hogy atomcsapást mér az Egyesült Államokra – olvasható az amerikai védelmi minisztérium idei kockázatfelmérő jelentésében, amelyet a washingtoni kongresszus számára készítettek.
A Koreai-félsziget az elmúlt évek legsúlyosabb válságát éli meg, amelyet az váltott ki, hogy Észak-Korea tavaly decemberben sikeres rakétakísérletet hajtott végre. A februári, harmadik, föld alatti kísérleti atomrobbantásra válaszul a nemzetközi közösség újabb szankciókat vezetett be. A kommunista ország április 23-án közölte, hogy atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, de ezt Washington rögtön és határozottan elutasította.