Igen, Észak-Korea atomfegyvere eléri Amerikát

Észak-Korea atomtechnológiájának és nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáinak fejlesztésével egyre közelebb jut azon hangoztatott célja felé, hogy atomcsapást mér az Egyesült Államokra.

BuL
2013. 05. 03. 11:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elképzelhető, hogy Phenjan a folyamatosan fejlesztett Taepodong rakétákkal – ha sikerül ezek valamelyik változatából megbízható interkontinentális eszközt kialakítania – végül képes lesz elérni az Egyesült Államok valamely részét. Ha ezt fel tudják szerelni nukleáris töltettel, akkor megvalósítható az atomtámadás, véli a Pentagon a jelentés első változatában. A jelentés évenkénti elkészítésére törvény kötelezi a minisztériumot.

Észak-Korea decemberben útnak indított egy műholdat szállító háromfokozatú rakétát, és ez a fejlesztési siker „nagymértékben segíti” azokat a képességeit, amelyekhez nagy hatótávolságú ballisztikus rakétára van szükség. Phenjan ezzel párhuzamosan folyamatosan fejleszti atomfegyver-képességét, amit alátámaszt, hogy februárban kísérleti atomrobbantást hajtott végre, és „bármikor képes újabb tesztekre” – állapítják meg a minisztérium szakértői.

„A ballisztikus rakéták és az atomtechnológia területén elért fejlesztési eredmények együttesen összhangban vannak Észak-Korea hangoztatott céljával, hogy képes legyen csapást mérni az Egyesült Államokra az amerikai kontinensen. Ha Észak-Korea folytatja a teszteket, és e programjaihoz felhasználja mindazt a kevés erőforrást, amely a rendelkezésére áll, akkor egyre közelebb kerül ehhez a célhoz, és közben saját térségében is egyre inkább fenyegeti az amerikai erőket és szövetségeseiket” – olvasható a jelentésben.

A Pentagon szerint Észak-Korea jelenti az Egyesült Államok elleni egyik legsúlyosabb biztonsági fenyegetést a térségében, mert atomfegyvereket és rakétákat fejleszt, fegyvertechnológiát ad el más országoknak, és „hajlamos a provokatív és destabilizáló magatartásra”.

A jelentés rossz időszakban született, mert éppen felcsillant a remény, hogy a decemberi rakétafelbocsátás, a februári atomkísérlet, valamint az azt megtorló újabb ENSZ-szankciók, az Egyesült Államok és Dél-Korea Phenjan által atomcsapással való megfenyegetése és a két hónapig tartó amerikai–dél-koreai hadgyakorlat után enyhül a feszültség a Koreai-félszigeten – állapítja meg a Reuters.

A kommunista ország április 23-án közölte, hogy atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, de ezt Washington rögtön és határozottan elutasította.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.