A jelölt nem karrierdiplomata, az elnök újraválasztási kampányában végzett adománygyűjtő tevékenységével érdemelte ki a megbízatást. A szavazás előtt John McCain republikánus szenátor, korábbi elnökjelölt teljesen alkalmatlannak nevezte a jelöltet. Szerinte Magyarország fontos hely, ahol éppen rossz dolgok történnek.
John McCain szerint Colleen Bradley Bell nem jártas a külpolitikai és nemzetbiztonsági kérdésekben, nincs meg a megfelelő nyelvi, ország és regionális ismerete, ezért nemmel szavazásra szólította fel a szenátorokat. Colleen Bradley Bellt végül 52-42 arányban választotta meg a szenátus. Megválasztásával ő lett a rendszerváltozás utáni negyedik női amerikai nagykövet Budapesten.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!