Falciani, a HSBC óriásbotrányát kirobbantó férfi a francia BFM TV egyik műsorában utalt arra, hogy a CIA segítette a leleplezésben.
Amikor a műsorvezető azt firtatta, hogyan jutott hozzá szigorúan kódolt információkhoz, azt mondta: vannak országok, amelyek bátrabbak Franciaországnál, és a hírszerző szolgálatukkal a közérdeket szolgálják. A riporter kérdésére megerősítette, hogy a CIA-ról beszél, azt azonban elutasította, hogy ügynök lenne, inkább közvetítőként tekint magára.
Az ismételt kérdésekre végül annyit válaszolt, hogy ezeket az információkat ő tulajdonképpen az internetről szerezte, de további részleteket vagy konkrétumokat nem árult el.
A CIA egyébként évtizedek óta próbálja felderíteni a globális pénzügyek árnyékos oldalát; a Businessinsider.com megemlíti, hogy az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal egykori munkatársa, a megfigyelési botrányt kirobbantó Edward Snowden is beszélt már róla, hogyan próbált a CIA egy svájci bankárt beszervezni. Eszerint a hírszerzők valamilyen úton-módon leitatták a bankárt, majd rávették, hogy autóba ülve induljon haza. Természetesen a rendőrök lefülelték, egy álcázott ügynök pedig segítségét ajánlotta fel a szorult helyzetben levő embernek, így szoros kötelék alakult ki közte és a bankár között. Snowden akkor azt mondta, hogy a Genfben tapasztalt piszkos trükkök nála kiütötték a biztosítékot, és többek között ezért fordult egykori munkaadói ellen.
Ismert, nemrég azért kapta le a tíz körméről a fél világ a HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation) bankot, mert kiderült, hogy ügyfelek tömegének – akik között szupersztárok éppúgy megtalálhatóak voltak, mint címeres gazemberek, drogbárók és diktátorok – segített eltitkolni akár az adózás, akár a hatóságok elől a vagyonát és az azt érintő pénzmozgásokat svájci leánybankja segítségével. A pénzintézet volt informatikusa, a kalandos életű Hervé Falciani 106 ezer bankügyfél adatait szerezte meg és továbbította a francia hatóságoknak, valamint vezető nemzetközi médiumoknak, ez utóbbi nyomán kirobbant a botrány, amely megrázta az angolszász országok politikumát is. A férfi megítélése egyébként eléggé kettős, van, aki leleplező hősnek tartja – akár Snowdent, más vélemények szerint csak egy pénzéhes kalandor, aki eleve azért állt be a HSBC-hez, hogy ügyfelek adatait ellopja és eladja.