Bár sem a SwissLeaks, sem más médiumok nem kényeztetnek el nevek ezreivel a 106 ezer nevet tartalmazó listából, de így is jócskán kerültek elő nemzetközi értelemben véve is nagyvadnak számító, kétes múltú alakok a HSBC bank botránya kapcsán. Ismert, a HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation) milliárdos tételben bátorította ügyfeleit titkos bankszámlák nyitására, ahol pénzüket eltitkolhatták az adóhatóságok, és úgy általában bármilyen hatóságok elől.
A SwissLeaks oldala szerint a HSBC olyan embereknek nyújtott pénzügyi szolgáltatásokat, mint Hoszni Mubarak leváltott egyiptomi elnök, Ben Ali elűzött tunéziai elnök, vagy a Bassár el-Aszad szíriai elnök, akik mindegyikéhez a diktatórikus kormányzás és az elnyomás fogalmai társulnak.
A teljesség igénye nélkül a már szerepeltetett Fernando Alonsón kívül korábbi csapatfőnöke, Flavio Briatore, valamint egykori renault-s versenyzője, Heikki Kovalainen is „erősíti” a Forma–1-es mezőnyt, de ott van még a MotoGP sztárja, Valentino Rossi is.
A focisták közül Diego Forlán neve tűnhet fel leginkább a portrék között, és igen széles a zenei kínálat is: David Bowie, Phil Collins és Tina Turner is szerepelnek a listán, de megtalálható még számos színész is, úgy mint Joan Collins és Cristian Stalker.
De érdemes átböngészni az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumának profilgyűjteményét is, ha már nem tartozunk azok közé a nemzetközi médiumok közé, amelyeknek a botrányt kiszivárogtató Hervé Falciani elküldte a teljes dokumentációt. Van, aki csupán anyagi szempontok szerint kereste meg a bankot, például Emilio Botín spanyol bankár sem véletlenül választhatta a HSBC szolgáltatásait, egyszer már megégette magát, mikor elítélték adócsalásért, és 200 millió dollárra meg is büntették. Ábécésorrendben viszont rögtön az első név Abdul-Karim Dan Azoumi közép-afrikai gyémántkereskedőé, akinek cége a legbőkezűbb támogatója volt az ország legvérengzőbb terrorcsoportjának, a Selekának, amely előszeretettel mészárol keresztényeket az országban.
Ott van az Interpol-listán is szereplő, afrikai „véres” gyémántokkal is üzletelő Kenneth Lee Akselrod. A Dél-afrikai Fana Hlongwane fegyverkereskedő és a burundi forradalmárokat finanszírozó Aziza Kulsum Gulamali. A közjogi méltóságok körét szaporítja például Paraguay elnöke, Manuel Cartes Jara, akit több országban pénzmosással és drogkereskedelemmel vádolnak. És helyet kap még a SwissLeaks listáján Carlos Hank Rhon mexikói drogbáró is – ismert, a HSBC már régóta a média kereszttüzében van a rajta keresztüláramló, terrorizmus támogatására szánt pénzösszegek miatt; 2012-ben a mexikói drogkartellekhez kapcsolódó pénzmozgások miatt 1,9 milliárd dolláros büntetést is kiszabott rá egy amerikai bíróság – ezt a nemrég kipattant botrány kapcsán banki ügyekért felelős szenátor is felemlegette.
Ismert, a botrány nemcsak az angol, hanem az amerikai politikát is alapjaiban rázhatja meg; elképesztő összegekről van szó, magyarok is érintettek. A botrányt kirobbantó Hervé Falcianiról szóló portrénkat itt olvashatja.