Nincs egyezség az Európai Unióval

Az IMF küldöttsége otthagyta a görög delegációt az adósságválság rendezéséről folyó tárgyalásokon.

MTI
2015. 06. 11. 20:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Azon dolgozunk, hogy áthidaljuk a megmaradt véleménykülönbségeket, különösen költségvetési és pénzügyi kérdésekben” – mondta Aléxisz Cíprasz görög kormányfő. Olyan megállapodást szeretnénk, amely a szociális kohézió megőrzésével biztosítja a gazdasági növekedést Görögországban és az államadósság fenntartható szintjét – tette hozzá.

Az Európai Bizottság közölte: „baráti és konstruktív” volt a kétórás találkozó. A tájékoztatás szerint Juncker ismertetett a görög kormányfővel egy lehetséges eljárást, „amely lehetővé teszi, hogy Athén még időben kölcsönösen elfogadható megoldást találjon a három hitelező intézménnyel”, az Európai Bizottsággal, az Európai Központi Bankkal és a Nemzetközi Valutaalappal. Az EU-bizottsági forrás hozzátette, Juncker és Cíprasz megállapodott, hogy „szoros kapcsolatban maradnak a következő napokban”.

Az IMF időközben közölte: küldöttsége csütörtökön Brüsszelben otthagyta a görög delegációt az adósságválság rendezéséről folyó tárgyalásokon, mert úgy értékelte, hogy jottányit sem közeledtek az álláspontok, és igen távolinak tűnik a megállapodás.

Egy európai uniós diplomata előzőleg úgy fogalmazott, Juncker és Cíprasz csütörtöki brüsszeli találkozója „az utolsó kísérlet” a megállapodásra.

A Görögország finanszírozásának meghosszabbításáról február 20-án kötött megállapodás alapján a görög kormánynak egyeztetnie kell részletes reformjavaslatait a nemzetközi hitelezőkkel, majd az euróövezeti pénzügyminiszteri tanácsnak is rá kell bólintania az alkura, különben nem folyósítják a nemzetközi mentőcsomagból fennmaradt utolsó, 7,2 milliárd eurós részletet a fizetésképtelenség által veszélyeztetett országnak. A határidő június 30-a.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.