Tűz ütött ki egy mexikói idősotthonban

Tizenhat ember vesztette életét.

MTI
2015. 06. 24. 5:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Mexicali város mellett, az amerikai határ közelében lévő otthonban történt tűzeset okát még vizsgálják. Jaime Díaz polgármester egy helyi rádióadónak adott interjújában azt mondta, egyes feltételezések szerint gyújtogatás történhetett. Az indíték az otthon vezetői közti vita lehetett.

Korábbi jelentések még arról szóltak, hogy rövidzárlat vagy gázszivárgás okozhatta a tüzet, de a polgármester szerint a hatóságok szándékosságra gyanakodnak.

Az otthonban, amely egyébként tűzvédelmi rendszerrel is fel volt szerelve, negyvenöt idős ember lakott. A létesítményt egy nonprofit szervezet működtette, amely a szegény, rokonok nélkül maradt vagy hajléktalan öregeknek nyújtott menedéket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.