Hadászati bombázó zuhant le az orosz Távol-Keleten

A repülőgép lakatlan területen csapódott a földnek.

MTI
2015. 07. 14. 14:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legénységnek sikerült elhagynia a gépet, amely 80 kilométerre Habarovszk városától, lakatlan területen csapódott a földnek. Keresésükre helikoptert indítottak az érintett erdős vidékre.

A hivatalos közlés szerint a repülőgép fedélzetén nem volt hadianyag. A balesetet az okozhatta, hogy a Tu–95-ös négy, légcsavaros gázturbinája közül három leállt – tették hozzá.

Nem ez volt az egyetlen baleset ezzel a repülőgéptípussal az utóbbi időben. Június 8-án az Amuri területen kigyulladt hajtóművei miatt túlszaladt a leszállópályán egy Tu–95-ös bombázó. A személyzet néhány tagja a gép elhagyása közben különböző mértékben megsérült.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.