A kabuli kormány vizsgálja a tálib mozgalmat megalapító és vezető Omár molla állítólagos haláláról szóló híreket – közölte szerdán Zafar Hasemi afgán elnöki szóvivő.
„Tisztában vagyunk az Omár molla tálib vezető haláláról szóló jelentésekkel” – mondta kabuli sajtótájékoztatóján az illetékes. „Jelenleg is folyamatban van ezeknek a hír ellenőrzése, és amint sikerül utánajárni, tájékoztatni fogjuk az afgán népet és a médiát” – tette hozzá a szóvivő.
Az al-Dzsazíra pánarab hírtelevízió afgán kormányforrásokra hivatkozva számolt be szerdán Omár molla halálának híréről. A tálib lázadók egyelőre nem erősítették meg a hírt.
A múltban már többször keltették a tálib vezető halálhírét, 2011 májusában például olyan hírek kaptak lábra, hogy légicsapásban vesztette életét, de a tálibok ezt cáfolták, és azóta sorsa ismeretlen. A közelmúltban olyan hírek is napvilágot láttak, hogy Omar molla hagyta jóvá azt, hogy a tálibok Pakisztán közvetítésével tárgyaljanak a kabuli kormánnyal.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!