A kilencvenes évek eleje óta dolgozik kamionsofőrként Robert Gray, aki Mississippi állam fővárosa, Jackson mellett él. A negyvenhat éves férfit eddig nem nagyon érdekelte a politika, nincsenek ilyen kapcsolatai, mégis képes volt megnyerni a Demokrata Párt keddi, kormányzójelölti előválasztását – amelyen időhiányra hivatkozva nem is vett részt. Gray saját bevallása szerint nem nagyon kampányolt, nem is költött pénzt ilyen célra – írja az Associated Press.
„Mindenki azt találgatja, ki vagyok én. Azt hiszem, csendes természetű vagyok” – mondta újságírónak Gray az állam székhelyén, ahol állítása szerint először járt. Azért indult el az előválasztáson, mert a republikánus kormányzó, Phil Bryan alatt szerinte nőtt a szegénység és a bizonytalanság. Szeretné kiterjeszteni az egészségbiztosítási rendszert, többet költene autópályákra és iskolákra.
Sokak szerint Gray esélytelen a jól működő republikánus gépezet ellen, Phil Bryan közel három millió dollárt készül költeni a kampányban. Ezzel kapcsolatban Gray azt mondta: költse csak el, mert azzal jót tesz a gazdaságnak. Az Egyesült Államok déli részén jó ideje rosszul szerepelnek a demokraták, így nem is igen költenek az ottani kampányokra. 2014-ben Tennessee-ben Charlie Brown kampánystáb nélkül kapott ki nagyon a kormányzóválasztáson, 2010-ben pedig egy munkanélküli veterán, Alvin Green nem tudta megnyerni a szenátusi választást Dél-Karolinában.
A demokraták helyi vezetője, Rickey Cole szerdán találkozott a jelölttel, elmondása szerint Gray képes lesz meggyőzni a választókat, akiknek már elegük van a simulékony politikusokból. Hozzátette: „Olyan hitelességet hoz be a versenybe, amilyenre senki sem számított”.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!