A világ egyik leglátogatottabb turistalátványosságát délelőtt a működtető vállalat lezárta a nagyközönség elől, és egy állítólagos behatolási kísérlet miatt riasztotta a tűzoltókat. Ők azonban semmit nem találtak a helyszínen – közölte a párizsi tűzoltóság szóvivője.„Egy hátizsákos embert láttak mászni a vasszerkezeten. Hogy minden gyanút eloszlassunk, helikoptert is a helyszínre küldtünk, hogy alaposabban átvizsgálja a szerkezetet” – jelezte a rendőrség.Rendőrségi feltételezések szerint egy, az extrém sportokat kedvelő ember ejtőernyővel szeretett volna leugrani 324 méteres magasságból.A videómegosztó portálokon több olyan felvétel is látható, amelyeken a francia főváros legmagasabb építményeiről, az Eiffel-toronyról, a Montparnasse-i toronyról vagy a La Défense üzleti negyed felhőkarcolóiról ugranak le emberek. A kísérleteket általában este, már sötétben hajtják végre, és az ejtőernyősök utána elmenekülnek a helyszínről, hogy ne tartóztassák le őket a rendőrök. Tíz évvel ezelőtt egy 31 éves norvég férfi meghalt, amikor ejtőernyővel ugrott le az Eiffel-toronyról.A mindennap látogatható párizsi turistalátványosságot naponta 25-30 ezren keresik fel, évente mintegy 7 millióan.
Lezárták a párizsi Eiffel-tornyot
Egy hátizsákos embert láttak mászni a vasszerkezeten.
2015. 09. 20. 15:11
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!