Még nagyobb migránscsoport ért Szlovéniába

Szijjártó Moszkvában és Ankarában folytatott tárgyalásait is uralta a migrációs válság ügye.

MTI
2015. 10. 22. 7:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jóllehet Szlovénia közölte, legfeljebb 2500 migránst tud fogadni naponta, Horvátország ezt nem tartja tiszteletben, és folyamatosan szállítja az illegális bevándorlókat a szlovén zöldhatárra – jelentette a szlovén sajtó csütörtökön.

A horvát belügyminisztérium legfrissebb adatai szerint szeptember közepe, a magyar-szerb zöldhatár lezárása óta 214 ezer 474 illegális bevándorló lépte át a szerb-horvát határt. Horvátország területére – a kelet-szlavóniai Bapska és Tovarnik körzetébe – kedd éjféltől szerda 21 óráig 6113 migráns érkezett. Jelenleg az opatovaci sátortáborban 3500 ember tartózkodik. A migránsokat vonattal és buszokkal folyamatosan szállítják a szlovén határa.

A horvát hatóságok péntek éjszaka óta megpróbálják lassítani a migránsáradatot, aminek következtében az illegális bevándorlók a horvát-szerb határ szerb oldalán is feltorlódtak.

Szerdán 0 órától éjfélig 39 embert fogtak el a rendőrök tiltott határátlépés miatt – közölte honlapján a rendőrség csütörtökön.

Három emberrel szemben közokirat-hamisítás miatt indult büntetőeljárás – írta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.

A magyar kormány továbbra is „erőltetni” fogja, hogy a török–görög határon egységes európai uniós fellépés legyen – hangsúlyozta Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára csütörtök reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A fideszes politikus az M1 műsorában azt emelte ki: remélik, hogy az európai vezetők mielőbb belátják, az európai életformát csak úgy lehet megvédeni, ha a határokat is megvédik.

A külgazdasági és külügyminiszter Moszkvában és Ankarában folytatott tárgyalásait is uralta a migrációs válság ügye. Szijjártó Péter csütörtök reggel az M1-en elmondta: a megoldásban Oroszország és Törökország egyaránt kulcsfontosságú tényező.

A politikus kiemelte: a kiváltó okok kezelésében Oroszország az egyik fő szövetséges, ugyanis jelentős szerepe van a szíriai konfliktus kezelésében. Szijjártó Péter hozzátette: Törökország ugyancsak „kulcsország” a migrációs nyomás kezelésében. A miniszter azt mondta: a hivatalos adatok szerint 2–2,5, nem hivatalosan akár 4,5–5 millió menekült is élhet Törökországban, így az ország „fantasztikus” teljesítményt nyújt. Ezért is javasolták, hogy az Európai Unió vegye át a törökországi menekülttáborok finanszírozását – fejtette ki a miniszter, de hozzátette: hasonló segítséget kell nyújtani a jordániai, libanoni, iraki menekülttáboroknak is.

Németországban a menekültválság kezelése körüli viták ellenére a konzervatív CDU-ban továbbra is kiemelkedő Angela Merkel pártelnök-kancellár támogatottsága, egy szerdán ismertetett felmérés szerint a politikus pártelnöki munkájával a tagság 82 százaléka, kormányfői munkájával pedig 86 százaléka elégedett.

A Forsa közvélemény-kutató intézet adatai szerint a CDU tagságának 81 százaléka azt szeretné, ha a következő, 2017-es parlamenti (Bundestag-) választáson ismét – negyedszer is – Angela Merkel lenne a CDU és a bajor testvérpárt, a CSU közös kancellárjelöltje.

Angela Merkel utódaként a kancellári pozícióban elsősorban Wolfgang Schäuble jöhet szóba, a CDU tagságának 33 százaléka a jelenlegi pénzügyminisztert látná szívesen Merkel után a kormányfői tisztségben. A második helyen 31 százalékkal Ursula von der Leyen védelmi miniszter áll, a harmadik 29 százalékkal Julia Klöckner, a párt Rajna-vidék-Pfalz tartományi vezetője.

A menekültügy körüli vitában a testvérpárt vezetője, Horst Seehofer bajor miniszterelnök álláspontját a CDU-tagok 33 százaléka támogatja, míg Merkel irányvonalát 57 százalék helyesli. A CDU tagjainak 75 százaléka szerint nem fenyegeti az uniópártok egységét Merkel és Seehofer vitája.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.