Kézigránátra bukkantak az alkotmánybíróság udvarán

Még nem lehet tudni, ki és miért juttatta oda. Közben egy képviselőt lefogtak, hármat köröznek.

MTI
2015. 11. 18. 11:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az előzetes információk szerint egyelőre nem lehet tudni, hogy ki és miért dobott kézigránátot a koszovói alkotmánybíróság épületének udvarára. Miután az ott dolgozók megtalálták a gránátot, értesítették a rendőrséget, akik kiürítették az épületet, lezárták a környéket, majd ellenőrzött körülmények között felrobbantották a gránátot – írta a Koha Ditore. Ezt követően a dolgozók visszatérhettek munkahelyükre.

A lap ugyan nem hozta összefüggésbe, de az esetnek köze lehet a koszovói kormánypártok és az ellenzék között hónapok óta tartó ellentéthez, amely egy Pristina és Belgrád között aláírt megállapodás miatt robbant ki.

Az ellenzék többször is könnygázzal akadályozta meg a parlament munkáját, legutóbb kedden, amikor Albin Kurti, az Önrendelkezés (Vetevendosje) nevű párt alapítója és képviselője paprikaspray-vel fújta le a parlament biztonsági szolgálatának dolgozóit, amikor azok a jövő évi költségvetés vitájára érkező kormánytagokat védték. A pristinai alsófokú bíróság elfogatóparancsot adott ki Albin Kurti és három másik politikus ellen, szerda reggel pedig a rendőrség erőszakkal hatolt be Kurti otthonába, amikor az nem nyitott ajtót. Később kiderült, hogy a politikus nem tartózkodott otthon, holléte egyelőre nem ismert.

Ugyanezen napilap a honlapján arról számolt be, hogy Donika Kadaj-Bujupit, az ellenzéki Szövetség Koszovó Jövőjéért (AAK) nevű párt képviselőjét a rendőrség őrizetbe vette azzal a gyanúval, hogy az utóbbi hetekben – társaival együtt – könnygáz és paprikaspray használatával, valamint fütyüléssel többször is akadályozta a képviselőház munkáját. Három másik képviselőt a hatóságok nem találtak otthon, ezért körözést adtak ki ellenük, közöttük Albin Kurti, az Önrendelkezés (Vetevendosje) nevű párt alapítója és képviselője ellen. A pristinai alapfokú bíróság kedden adott ki elfogatási parancsot a négy képviselő ellen.

Az ellenzéki politikusok mellett tüntettek több mint százan szerdán a koszovói kormány épületénél, és kövekkel, valamint festékkel dobálták meg az épületet, ezért a rendőrség könnygázzal oszlatta fel a tömeget.

Az ellenzék azt követeli, hogy Isa Mustafa kormányfő vonja vissza aláírását a Szerbiával augusztusban Brüsszelben kötött megállapodásról. Jóllehet a kisebbségi szerb önkormányzatok közösségének létrehozásáról szóló egyezményt nem hozták nyilvánosságra, a tiltakozók szerint túl sok jogot biztosít a koszovói szerbeknek. Az ellenzék bejelentette, mindaddig akadályozza a munkát, amíg követelései nem teljesülnek. A koszovói alkotmánybíróság egy hete ideiglenesen – végleges döntéséig – felfüggesztette a megállapodást, az ellenzék azonban továbbra is tiltakozik. Az alkotmánybíróság udvarán szerdán kézigránátot találtak, amelyet a rendőrség hatástalanított. Egyelőre nem lehet tudni, van-e összefüggés a két ügy között.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.