Februártól lefoglalhatják a menekültek értékeit

Így finanszíroznák a migránsok ellátásának költségeit.

MTI
2016. 01. 12. 22:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jobbközép dán kormány decemberben ismertette javaslatát, amely lehetővé tenné a bevándorlásügyi hatóságoknak, hogy 10 ezer koronánál (körülbelül 424 ezer forintnál) nagyobb értékű ékszereket és egyéb személyes értéktárgyakat kobozzanak el a menekültektől, hogy ezzel fizessék meg ellátásuk költségeit.

Lars Lokke Rasmussen miniszterelnök pártja, a jobbközép Venstre, valamint koalíciós partnerei, a bevándorlásellenes Dán Néppárt (DPP), a liberális szövetség és a konzervatívok az ellenzéki szociáldemokratákkal kötöttek egyezséget a javaslat szövegéről kedden, így immár biztos parlamenti többség áll a javaslat mögött. A törvénytervezet szerdán kerül a parlament elé, és a várakozások szerint februárban léphet hatályba.

Inger Stojberg integrációs miniszter javaslata mind belföldön, mind külföldön heves bírálatokat váltott ki, néhányan a második világháború alatt a zsidók értékeit elkobzó náci Németországhoz hasonlították Koppenhágát. A bírálatokra reagálva a minisztérium kétszer is módosította a tervezetet.

A jelenlegi dán menekültügyi szabályokból következik, hogy azok a menedékkérők, akik saját maguk ellátásához elegendő javakkal rendelkeznek, nem számíthatnak a bevándorlásügyi hatóságok támogatására. A menedékkérőknek egyúttal kötelessége tájékoztatni a hatóságokat arról, milyen javakkal rendelkeznek. A dán kormány által decemberben beterjesztett javaslat újdonsága, hogy felhatalmazza a hatóságokat a menedékkérők ruháinak és csomagjainak átkutatására – fejtette ki korábban a Vox című amerikai hírportál.

A törvénytervezet egy átfogó bevándorlásügyi törvénycsomag része, amelynek elfogadása esetén a dán hatóságok késleltetnék a családegyesítéseket, lerövidítenék a tartózkodási engedélyeket és libanoni újságokban helyeznének el hirdetéseket azzal a céllal, hogy elriasszák a menekülteket a Dániába utazástól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.