Húszéves rekordon az iráni kivégzések száma

Az Amnesty International (AI) szerint a világon Iránban végzik ki a legtöbb kiskorút.

MTI
2016. 03. 14. 21:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utóbbi több mint két évtizedben tavaly végezték ki a legtöbb embert, legalább 966-ot – mondta Ahmed Sahíd az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt Genfben. A diplomata hozzátette, hogy 2005 és 2015 között 73 kiskorú ellen is végrehajtották a halálos ítéletet, csak az utóbbi két évben 16 ellen. A jelentéstevő beszámolójából kiderült az is, hogy Iránban jelenleg további 160 fiatal van siralomházban.

Az Amnesty International szerint a világon Iránban végzik ki a legtöbb kiskorút. A londoni székhelyű nemzetközi jogvédő szervezet januárban közzétett jelentésében azzal vádolta az iszlám köztársaságot, hogy kínozza a fiatal bűnelkövetőket, és visszaéléseket követ el velük szemben. Az AI azt is Teherán szemére vetette, hogy megsérti a nemzetközi jogot azáltal, hogy a lányokat 9 éves, míg a fiúkat 15 éves koruktól akár már teljes büntetőjogi felelősség terhelheti, vagyis halálbüntetéssel is sújthatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.