A tűzszünetnek a szíriai ellenségeskedés leállítása mellett a másik célja a humanitárius segélyek eljuttatása az ostromlott városokba. Jens Laerke, az ENSZ humanitárius ügyeket koordináló irodájának (OCHA) szóvivője közölte, hogy biztonsági okokból nem sikerült hétfőn életmentő segélyeket eljuttatni az ostromgyűrűbe zárt Madájába, Kefrajába, Fúába és Zabadániba. Az ENSZ segélykonvojai csütörtökön újra próbát tesznek szállítmányaik célba juttatására. Laerke hozzátette, hogy szerdán a Damaszkusztól észak-keletre fekvő Blúdán városba indítanak egy másik konvojt.
Ahmad Favzi ENSZ-szóvivő közölte, csütörtökön találkozik Genfben a nagyhatalmakat és a térségbeli országokat tömörítő humanitárius munkacsoporttal, hogy megvitassák, miként lehetne sikeresebben eljuttatni a több mint négymillió elszigetelt civilhez a segélyeket.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!