Elsüllyedt egy csónak a Földközi-tengeren, sokan eltűntek

Több mint 90 embernek veszhetett nyoma.

MTI
2016. 10. 27. 6:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A líbiai parti őrség számolt be arról szerda este, hogy 29 embert mentettek ki a vízből, akik azt mondták, hogy 126-an voltak a gumicsónakban, amikor a jármű oldala felhasadt, és elkezdett ömleni a víz a csónakba.

Líbia a földközi-tengeri migráció legfőbb kiinduló országa Európa felé. Az embercsempészek azt használják ki, hogy az országban gyakorlatilag nincs hatékonyan működő államhatalom, Moammer Kadhafi meggyilkolása után káoszba süllyedt. Az embercsempészek gyakran olyan hajókkal indítják útnak az összezsúfolódott embereket, amelyeken pár óránál tovább nem lehet életben maradni. Sokszor pusztán az a cél, hogy eljussanak a nemzetközi vizekig, ahol egy uniós járőrhajó kimenti őket.

A líbiai parti őrség szóvivője egyértelműen úgy foglalt állást, hogy azért szakadt ki a csónak oldala, mert túl sokan voltak a fedélzetén. „97 illegális migráns eltűnt vagy megfulladt” – tette hozzá Ajúb Kasszem.

Az ENSZ adatai szerint az év eleje óta több mint 3800 ember fulladt a Földközi-tengerbe Európa felé igyekezve, és felhívták a figyelmet, hogy ennyi idő alatt ilyen sok halálos áldozatot még soha nem követelt a földközi-tengeri migráció.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.