A nyomozás vezetőinek drezdai tájékoztatóján Jörg Michaelis, a szászországi bűnügyi rendőrség (LKA) vezetője elmondta, hogy vasárnap késő este egy lipcsei rendőrőrsön jelentkezett egy szír állampolgár, és közölte, hogy a körözési fotó alapján lakótársaival felismerték, elfogták és megkötözték a gyanúsítottat. Egy felvételt is megmutatott a mobiltelefonján, amely a gyanúsítottról készült.
A rendőrök a tanú információi alapján röviddel éjfél után őrizetbe vették a gyanúsítottat a három szír férfi lakásán.
A szászországi LKA vezetője nem erősítette meg a Spiegel Online hírportál értesülését, miszerint Dzsaber al-Bakr a lipcsei főpályaudvaron az őt végül elfogó szíriaiakat megkérte arra, hogy adjanak neki hajlékot egy éjszakára.
Jörg Michaelis elmondta: egyelőre a nyomozás tárgya, hogy a gyanúsított miként került a lipcsei lakásba. Aláhúzta, hogy nem akarják veszélybe sodorni a három szír férfit, ezért nem adnak ki információkat róluk.
Markus Ulbig szászországi belügyminiszter a tájékoztatón kiemelte: köszönet jár mindenkinek, aki közreműködött a gyanúsított elfogásában, így a szíriai állampolgároknak is.
Ulrike Demmer, a szövetségi kormány helyettes szóvivője hétfői, berlini tájékoztatóján elmondta: a kabinet szerint is elismerés és köszönet jár a rendőrségnél jelentkező szíriai tanúnak a gyanúsított kézre kerítéséért.
A nyomozás vezetőinek drezdai tájékoztatóján elhangzott: a nyomozás eddigi adatai alapján Dzsaber al-Bakr kapcsolatban állhatott az Iszlám Állam terrorszervezettel, és valószínűleg robbanómellényt akart készíteni. Az még nem ismert, hogy hol akart merényletet elkövetni, meglehet, hogy még nem választott célpontot.
A 22 éves gyanúsított tavaly februárban menedékkérőként érkezett Németországba, júniusban menekültstátust kapott. A szászországi Eilenburgban volt a bejelentett lakóhelye. Idén szeptemberben vonta magára a hatóságok figyelmét, egyebek között azzal, hogy pokolgép készítéséhez szükséges információkat keresett az interneten. Szombat kora hajnalban próbálták meg őrizetbe venni egy chemnitzi lakótelepen. Amikor a rendőrök egy terrorelhárító egységgel a helyszínre érkeztek, még csak azt tudták, hogy melyik épületben tartózkodik, de azt nem, hogy melyik lakásban.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!