Óriási védőpajzsot kap a csernobili erőmű

A páncél a legnagyobb mozgatható szerkezet, amit valaha építettek a világon.

MNO
2016. 11. 14. 21:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatalmas védőpajzsot kap a 30 éve felrobbant csernobili atomerőmű. Mivel az erőmű környékén még mindig erős a radioaktív sugárzás, a páncél a reaktortól távolabb épült fel. A védőpajzsot ezért öt napba telik a helyszínre szállítani – írja a BBC.

A tervek szerint a védőpajzs teljesen be fogja fedni az erőmű romjait. A betonból és acélból készült páncél 275 méter széles és 108 méter magas, a hatalmas szerkezet megépítése 1,6 milliárd euróba került. A számítások szerint a pajzzsal elejét veszik annak, hogy radioaktív anyagok szivárogjanak a levegőbe a következő évszázadban.

A projektet az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank koordinálja. A védőpajzs egyébként a legnagyobb mozgatható szerkezet, amit valaha építettek a világon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.