Óriási csapást mértek a Boko Haramra

Májusig minden menekülttábor bezár Bornóban.

MTI
2016. 12. 15. 12:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a Boko Haram harcosai továbbra sem riadnak vissza a merényletektől, májusig minden menekülttábor bezár Bornóban, és hazatérhetnek az otthonukból az iszlamisták által elűzött százezrek. Akik a hazatérés mellett döntenek, azokat a kormány támogatni fogja – jelezte Shettima.

Múlt pénteken két női öngyilkos merénylő legalább 45 embert rántott magával a halálba, vasárnap pedig két kislány röpítette levegőbe magát Maidugurinak, Borno székhelyének egyik piacán. Shettima szerint ezek a támadások a szélsőségesek gyengeségére, nem pedig erejére mutatnak.

A több mint 1 millió lakosú Maidugurit két évvel ezelőtt csaknem elfoglalták a Boko Haram harcosai. Akkoriban a terrorszervezet Borno 27 körzetéből 20-at az ellenőrzése alatt tartott.

„Mára azonban sikerült legyőzni őket” – örvendezett Shettima. „Mindenhonnan kiűztük őket, és többé nincsenek olyan helyzetben, hogy Nigéria bármelyik részére is rátegyék a kezüket.”

A terrorszervezet hét éve harcol egy a konzervatív iszlámon nyugvó állam létrehozásáért Nigéria muzulmán többségű északkeleti részén. A csoport számtalan támadást követett el a rendőrség, a hadsereg, valamint templomok és iskolák ellen. A konfliktus több mint 20 ezer emberéletet követelt 2009 óta, és legalább 2,6 millióan menekültek el az erőszak elől.

Az ENSZ a belső menekültek nagy száma és élelmezésük megoldatlansága miatt humanitárius katasztrófától tart. A Save the Children nemzetközi segélyszervezet szerint mintegy 4,7 millió nigériai van ráutalva az élelmiszersegélyekre, 400 ezer gyereket pedig éhhalál fenyeget.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.