Vajon Orbán nem Zelenszkij titkos üzenetét vitte Putyinnak? – tette fel a kérdést a bolgár szakértő

Sorra érkeznek a nemzetközi reakciók Orbán Viktor moszkvai látogatására, melyet megelőzően Kijevben is járt a kormányfő. Bojan Csukov bolgár szakértő rámutatott, a miniszterelnök látogatásával az emberiség békét akaró többségét képviselte.

2024. 07. 06. 19:57
ORBÁN Viktor; PUTYIN, Vlagyimir
Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök tárgyal Moszkvában 2024. július 5-én. Fotó: Benko Vivien Cher Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vannak azonban olyan kérdések is, melyekben valószínűleg nem sikerült megállapodásra jutni: a szakértő ide sorolta az orosz nyelv ukrajnai helyzetét – mely magába foglalná, hogy az orosz nyelv lenne Ukrajna második hivatalos nyelve, valamint minden tilalmat eltörölnének –, valamint az ukrán neonáci fegyveres csoportok feloszlatását.

Csukov szerint az uniós politika is egészen más irányba indult el a Patrióták Európáért csoport létrehozásával, ami azt is jelzi, feléledni látszik az osztrák–magyar szövetség.

 

Washington átadja az ukrán ügyet Európának

A bolgár szakértő reagált véleménycikkében azokra az állításokra is, melyek szerint Orbán Viktort „Putyin ügynökének” tartják, Csukov szerint ez „több mint hülyeség”. Kiemelte, Magyarország nemzeti érdekeit tartja szem előtt, melyek szerint Európának szüksége van az olcsóbb orosz energiára.

A nemzeti felelős nem azt jelenti, hogy putyinista! Az intelligensebbek már régen rájöttek erre

– írta.

Kitért végül az orosz–ukrán háborúra is, melyben az ukrán csapatok ellentámadása tavaly „csúnyán kudarcot vallott”, arra viszont rámutatott a művelet, hogy katonailag nem tudják legyőzni Oroszországot – amerikai segítséggel sem, tekintve, hogy az Egyesült Államoknak nincsenek erőforrásai ahhoz, hogy egyszerre szálljanak szembe Kínával és Oroszországgal. Csukov szerint Washington teljes egészében Európának adja az ukrán ügyet, hogy az ázsiai–csendes-óceáni térségre tudjon összpontosítani. Mindeközben viszont az orosz offenzíva is lelassult, ami a szakértő szerint arra utal, Moszkva az erőforrások terén küzd problémákkal.

Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök tárgyal Moszkvában 2024. július 5-én (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.