Többé nem végzik ki a kiskorúakat az arab országban

Szaúd-Arábiában nem végzik ki ezentúl azokat az elítélteket, akik a terhükre rótt súlyos bűncselekményeket még kiskorúként követték el – közölték hétfőn hírügynökségek.

Forrás: MTI2020. 04. 27. 13:22
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A büntetőjogi változás a szaúdi királyságban zajló igazságszolgáltatási reform része.

A szaúdi uralkodó által vasárnap este kiadott rendelet szerint az ilyen esetekben az elítélteket nem végzik ki, hanem legfeljebb tíz évet kell eltölteniük a kiskorúak számára fenntartott büntetésvégrehajtási intézményekben – közölte a hatóságok felügyelete alatt működő Emberi Jogi Bizottság (HRC).

A testület elnöke, Avvad al-Avvad azt mondta, hogy a rendelet által előirányzott változás hozzájárul egy modern büntetőjogi törvénykönyv megalkotásához. További reformok várhatók ilyen téren – tette hozzá.

A rendelet röviddel az után látott napvilágot, hogy a szaúdi királyságban szabadságvesztés vagy pénzbüntetés váltotta fel a korbácsolást.

Jogvédők a múlt héten arról számoltak be, hogy tavaly 184 embert végeztek ki Szaúd-Arábiában, ami rekordot jelent a halálos ítéletek végrehajtásában. A kivégzettek zömét kábítószerrel kapcsolatos bűntények vagy gyilkosság miatt ítélték halálra. Arra is felhívták a figyelmet, hogy a hatóságok egyre gyakrabban politikai eszközként használják a halálbüntetést a síita kisebbség máskéntgondolkodói ellen.

Szaúd-Arábiában a halálbüntetés a legtöbb esetben nyilvános lefejezést jelent. Kiskorúakon eddig sem hajtották végre a legsúlyosabb büntetést.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.