Túúúúdom-tudom, hazafias lenne jó kis belföldi bringatúrákat ajánlani szakajtószám, de megmondom az őszintét: hétköznapi biciklizőként sokszor elfog a gyaloglás vagy a passzívabb pihenés iránti olthatatlan vágy, nem lehet folyton és mindig és mindenhová csak két keréken menni. Szóval ha már közlekedéshez csak a biciklit használom, az aktív hobbihoz már nem mindig járul a kerékpározás.
Így is voltunk már e hasábokon a Velencei-tónál és a Balatonon is, illetve készülök majd a Fertő tó köré a nyáron – még nem voltam, csak 135 kilométer –, de nemrégiben egy olyan összeállítás pottyant az ölembe, ami igazán az országhatáron túlra hív: Ausztriába. Szabadidőnek bővében nem lévén néhány festői szépségű tájra hívogató kirándulást olyan sorrendben ajánlunk a Dívány.hu lenyűgöző fotós cikkének segítségével, hogy mennyi időbe kerülhet.
Burgenlandban összesen 2500 kilométer kerékpárút van, ebből hasít ki egy bő 135 kilométeres szeletet magának a Fertő tavi, ami kapcsolódik a Duna menti úthoz. A bátrabbak felhúzhatnak a határon álló Írott-kőre, vagy kicsit messzebb a Rosaliára, de senki ne lepődjön meg, ha elektromos rásegítésű eszközök jönnek szembe vagy hátulról, egyre elterjedtebb ezen eszközök használata a környéken. Mi maradjunk a hagyományos drótszamárnál! Egy nap alatt megjárható, de egy nézelődős kirándulásra rá kell szánni egy teljes hétvégét. Ausztriában itt a legmagasabb a napsütéses órák száma.
A Fertő tó körüli bringás térképet ITT lehet megtalálni.
Minden, amit egy ottani biciklizéshez tudni kell, ITT hozzáférhető.
A kilencvenes években, amikor gimis voltam, már sűrűn mentek ismerőseim a Duna mellé Ausztriába. Irigykedem is mindenkire, aki eljutott már oda. 30 éves már ez az útvonal, amit nem kellett nagyon kitalálni, mert az árral szembeni hajózás kisegítő útját alakították át kerékpáros túravonallá. Minden igényt kielégít ez a vonal, amiről mi nem tudunk eleget áradozni, és még ott a Donau-Card is
Túránkat itt méterről méterre megtervezhetjük, és akár Passautól is indulhatunk, 6-8 óra alatt oda lehet jutni vonattal, napi többször is.
Aki Milka-tehenekkel akar fotózkodni, az válassza Innsbruck és környékét, az Alpok fővárosát. Egy ott kiváltható Innsbruck Card segítségével akár 48 órára is kaphatunk ingyen montit. Ha kocsival megyünk oda, akkor is kell hozzá egy hosszú hétvége. Részletek ITT.
Térképet a túrához INNEN tölthetünk le.
Folyók mellett, hegyeken tekerhetünk, eljuthatunk gyönyörű falvakba és ehetünk-ihatunk jókat. Ínyenc, felfedező, zarándok (Mariazell, Melk) – mindenki megtalálja a számítását Alsó-Ausztria nyugati csücskében. Minden további tudnivaló ITT.
Térkép extrákkal ITT.
Az Enns és a Mura mentén is haladhatunk, övezve a magyarok által látogatott sípályáktól. Egy csomó termálbrüggölő is van a környéken, de például a Mura menti utat sokan a legszebb folyóparti bicikliútnak tartják. Érinti Grazot és a hármas határt is. Térkép ITT.
Az Enns mentén hegyek, völgyek és vad patakok kísérnek végig, az út régi-régi városokon visz át. Időintervallumot itt sem mondunk, mert sok helyütt lehet és érdemes megállni nézelődni, pancsolni. Ide is igaz: rengeteg és mindenféle szintű szálláshely van itt. Térkép Salzburgtól Linzig ITT.
További túraútvonalakról ITT tájékozódhatunk. Ezek most még ugye az álmainkat jelentik nekünk, itthon és közlekedési céllal tekerőknek, de azért ácsingózunk ilyen különlegességek után