Zenei fesztivál a Bartók konziban

Augusztus 13-ától hatodik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Nyári Zenei Fesztivált a Bartók konziban.

Grund
2015. 08. 11. 16:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzetközi Nyári Zenei Fesztivál a nagyközönség előtt nyitott, ingyenesen látogatható mesterkurzusokból (hegedű, zongora) és hangversenyekből áll. Augusztus 24-éig olyan tanároktól vehetnek órákat az ifjú muzsikusok, mint Jandó Jenő, Noel McRobbie, Némethy Attila, Szokolay Balázs, Heesook Ahn és Fehér Ernő, valamint Kapás Géza, Szabadi Vilmos és Hojin Jeong. A kurzus résztvevői többségében dél-koreai fiatal zenészek lesznek.

Ahogyan a kurzusokra, úgy a hangversenyekre is ingyenes a belépés, a koncertek helyszíne egyetlen kivétellel a Bartók Béla Konzervatórium hangversenyterme lesz – az augusztus 13-án megrendezendő „osztályhangverseny” a nagykőrösi Weiner Leó Zeneiskolában lesz, amelyen Fehér Ernő és tanítványai játszanak.

A budapesti fesztivált a Szöulban tanító, de szerte a világban koncertező kanadai zongoraművész, Noel McRobbie szólóestje nyitja augusztus 14-én, amelyen Bach és Beethoven művei mellett elhangzanak André Lamarche Zongoravariációi, illetve Prokofjev B-dúr szonátája.

Augusztus 16-án Hyun Kyung Baek hegedűművész és Fehér Ernő Liszt Funérailles című zongoraművét és Brahms G-dúr hegedű-zongora szonátáját mutatja be, emellett egy szabad improvizáció is elhangzik szólóhegedűn. Augusztus 17-én hegedűduó-esttel várja a közönséget Hoijin Jeong és Minjung Cho, 19-én Heesok Ahn három tanítványával közösen ad zongorahangversenyt, augusztus 21-én a legjobbnak ítélt növendékek adnak koncertet a Duna Kamarazenekarral.

A fesztivál keretén belül több zongora-szólóhangversenyt is tartanak a kurzusok résztvevőinek előadásában. Augusztus 18-án Solji Yun és Hyun Wook Lee lép színpadra, 20-án délután pedig a fesztivál záróhangversenyét hallhatja a publikum.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.