Ez volt az egyetlen magyar film az Anilogue versenyén

A 2014 őszén elkészült Limbo-Limbo Travel a krakkói animációs filmfesztiválon elnyerte a fődíjat.

MTI
2015. 11. 29. 21:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A munkafolyamatokon megosztoztak, a forgatókönyvet együtt írták, fejlesztették, és a karakterek kidolgozása is együtt folyt. A kezdeti sztorit és néhány rajzot még évekkel ezelőtt Csehországban a Visegrad Animation Forumon mutatták be, ahol minden évben tíz rövidfilmes tervet néznek meg producerek. Ott figyelt fel a munkájukra Christian Pfohl francia producer. Ezt követően másfél éves alapos előkészítés után tudtak belevágni a film elkészítésébe a francia partner támogatásával. „Az animátorok franciák voltak, két stúdióban nyolc-tíz ember dolgozott a filmen. Egy hónapig kint voltunk, találkoztunk velük, közösen kitaláltuk a munkamódszert, és utána interneten tudtunk közösen dolgozni” – idézték fel a rendezők.

A filmhez Másik János írt zenét. „Zányi Tamás hangmérnök segítségével jutottunk el hozzá, megtetszett neki a produkció, és elvállalta. Kitűnően elkapta a hangulatot, az ironikus részeknél stílusjátékokkal tette izgalmassá a zenét, nagyon jól érezte a karaktereket” – mesélte Kreif Zsuzsa.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen tavaly végzett két alkotó elmondta: szeretnének független animációs rendezőként tovább dolgozni. Saját terveik fejlesztése mellett más rendezők filmjeibe is besegítenek, Kreif Zsuzsa illusztrációkat készít egy magazin számára, Zétényi Borinak pedig a közelmúltban volt kiállítása Simpson-parafrázisokból, a Simpson család rajongójaként régi magyar plakátokat és híres festményeket ültetett át a Simpson-világba.

A rendezők úgy vélekedtek: biztató a hazai animáció helyzete, ezt jelzi, hogy jelenleg három-négy egészestés animáció is készül Magyarországon. Kreif Zsuzsa tervei között is szerepel egészestés animáció, amelynek megvalósításához majd a Filmalap támogatását szeretné elnyerni. A két rendező elképzelhetőnek tartotta, hogy még lesz közös munkájuk.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.