Fogyatékkal élők és épek a színpadon

Semmi értelme az előítéleteknek és sztereotípiáknak.

Makrai Sonja
2016. 03. 01. 4:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Egy a világunk, ahol mindannyian élünk: épek és fogyatékosok, fogyatékos épek és ép fogyatékosok. Az akadálymentesítésre nemcsak fizikálisan, hanem a fejekben, lelkekben is szükség van – vallják az egyesület tagjai.

A március 1-jei No para című esten három alkotó produkciója segít lebontani az egymás közötti határokat. Mitzi Walt brit kutató szerint az autizmus nem betegség, hanem az idegrendszer felépítésének egy lehetséges módja. Ebből a feltevésből indul ki Gyulavári Ági koreográfus is, akinek Távolról Áttetsző című koreográfiáját egy autista lány mozgása és lénye inspirálta. A szereplők a korábban autisták inspirálta ruhakollekciót tervező Györök Bori világító jelmezeiben lépnek színpadra.

Jobbágy Bernadett három éve dolgozik az ArtMan Egyesülettel, mostani, a testtudati technikákon és improvizáción alapuló kortárs táncszínház koreográfiájában látó és látássérült előadók közösen fedezik fel a testben áramló folyadékok vízzel való kölcsönhatását.

Tarr Bence László Korlátlan korlátoltság írása és Illyés Gyula Az éden elvesztése című oratóriuma ihlette a Beszélj rólam! című előadást. Mészöly Andrea öt évvel ezelőtti rendezésében két súlyosan, halmozottan fogyatékos és két ép előadó társadalmilag rögzült tabukat szed darabjaira groteszk humorral és szeretetteljesen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.