Az áprilisi sajtótájékoztatón még sem a rendező, sem az Esztrád Színház nem kívánt részletesen nyilatkozni arról, hogy vajon mennyi lesz a produkció teljes költségvetése, és azt milyen forrásokból fedezik. Erre csak az előadás utánra ígértek választ. Azt közölték, hogy pályázati és szponzori támogatásból, valamint jegybevételekből és a színház saját költségvetéséből fedezik a költségeket.
Az 1956-os pályázatokon nagyobb összeget, 40 millió forintot nyert még a Magyar Írószövetség. Az 1956-ban aktív szerepet játszó írószervezet éves programsorozatára szerzett pénzt, amelyből színházi előadásokat, filmklubot, kiállításokat, pályázatokat, kiadványokat és nemzetközi együttműködéseket finanszírozhatnak, valamint a virtuális emlékszobát, amelynek a terveiről már korábban beszámolt a szövetség: digitalizálnák azt a nem kevés 1956-hoz kötődő dokumentumot, amely a szervezet archívumában található.
A szegedi Gál Ferenc Főiskola 20 millió forintot nyert Magyarországi és határon túli magyar sorsok az 1956-os forradalomban és az antikommunista ellenállás éveiben című pályázatával.
16,779 millió forintot költhet az X Kommunikációs Központ Nonprofit Kft. a Hősök megállója nevű projektre, amely arról szól, hogy 1956 roma hőseit mutatják be plakátokon, fővárosi köztereken és a villamosokon, valamint a médiában.
5 millió forintot nyert a Romani Design is roma divatbemutatóra, a 2016-os tavaszi-nyári kollekciójukat vonultatták fel a Nemzetközi Roma Nap alkalmából, április 8-án 1956 cigány hősei – A ma ikonjai címmel.
A Nemzeti Emlékezet Bizottsága 16 millió forintot nyert a kedden kezdődő XX. Század Történelmével Foglalkozó Intézetek V. Szimpóziumának megrendezésére, amely európai vándorkonferencia, minden évben más városban rendezik, és más huszadik századi történelmi témáról szól, idén 1956-ról.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!