Egy foltoktól mentes, csillogó-villogó padló az egész háznak tisztaságérzetet kölcsönöz. A vágyott tisztaság azonban nem feltétlenül az egész napos kemény suvickolással érhető el: apró praktikákkal sokat tehetünk azért, hogy minden helyiségben tisztaság uralkodjon.
Porszívózzunk!
Szakemberek egyetértenek abban, hogy a padlót hetente egyszer, de inkább kétszer fel kell porszívózni. Különösen figyeljünk a szőnyegekre, mivel ezek jobban megtartják a port, a szennyeződést és az allergéneket. Még hatékonyabbak lehetünk, ha porszívózás előtt kirázzuk őket.
Cipőt le, porszívózásra fel!
Fotó: unsplash
Cipőt le!
Egyszerű trükk, mégis sokszor elfeledkezünk róla: akármikor toppanunk be a lakásba, azonnal, már a bejárati ajtónál vegyük le a cipőnket, így nem visszük be magunkkal a koszt a lakás többi helyiségébe.
Ne feledjük a fugát!
Hiába tisztítjuk a csempét, ha a padló kövei közti fuga koszos marad. Ha nem szeretnénk fogkefével végig takarítani a fogát, akkor mossunk fel szódabikarbónás, ecetes vízzel, így könnyedén megtisztul a padlónak ez a kényesebb része is.
A teljes cikk ITT olvasható.
Higiénia a fürdőszobában: mire figyeljünk oda?
Apróságok, mégis sokat számítanak a fürdőszobában: a következő pontok takarítása olykor nem fordítunk kellő figyelmet és időt, pedig a tökéletes tisztaság érdekében elengedhetetlenek.
Villanykapcsolók
Egy nap többször fel- és lekapcsoljuk a világítást a fürdőszobában, a takarításukra azonban már annál kevesebb figyelmet fordítunk. Nagy hiba, hiszen így csak megágyazunk a rengeteg kórokozó megtelepedésének. A heti takarítás során mindig töröljük át őket és a kilincseket fertőtlenítőszerrel!
Fuga
A fürdőszobai fuga anyagán könnyen megtapadnak a szennyeződések, amelyeket sajnos egy sima felmosással nem feltétlen tudunk eltüntetni róluk. A vizes, párás és meleg mikrokörnyezet ráadásul kedvez a penész megjelenésének is. Hogy ezt megelőzzük, fordítsunk rendszeresen figyelmet több a csempe és a fuga tisztán tartására: akár a házi csodaszerként is ismert ecet is hatásos lehet ezeken a felületeken.
Vécéülőke
Jó, ha tudjuk: a vécé lehúzásakor érdemes lehajtani a vécé fedelét, ellenkező esetben a víznyomás miatt az egész helyiségben szétáramolhatnak a baktériumok és kórokozók. Mindezek pedig olyan felületeken is megtapadhatnak, amelyekkel a nap folyamán többször is érintkezünk, mint a törölköző, a csaptelep vagy a fogkefe. A tanácsunk: lehúzáskor csukjuk le a fedelet!
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják el!