Polgárok, akik torkig vannak

Egy demokratikus közösség működésében riasztó polgárellenes gyakorlatot tapasztalni.

D. Horváth Gábor
2016. 04. 04. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fél országot érte hideg zuhany, amikor azzal szembesült, hogy a Fidesz zászlajára tűzött polgári Magyarország csak egy politikai termék. Egy demokratikus közösség működésében azonban a polgárellenes gyakorlatot még riasztóbb tapasztalni. Az állampolgárok-választók-adófizetők-fogyasztók kötelezettségeik fejében joggal várják el, hogy életüket gördülékenyen és igazságos keretek között élhessék. A jogalkotóknak és jogalkalmazóknak, a közhivataloknak és a hatóságoknak a közösség érdekeit kell szolgálniuk, s a szabályokat kizárólag az ő érdekében kell megalkotniuk vagy módosítaniuk. Huszonöt év hosszú idő: a mindenkori hatalomnak végre tudomásul kell vennie, hogy az ostobaság, a pazarlás és a packázás okozta elégedetlenséggel szemben ma már nem lehet fölvenni a versenyt csupán marketingeszközökkel. A polgárok előbb-utóbb az asztalra csapnak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.